| eliza_5786 a întrebat:

Va rog cititi, este foarte important.
Totul a inceput acum vreo 5-6 ani cand prietena mea a mers la disco intr-un sat din apropierea locuintei ei iar acolo erau inca 5 sau 6 baieti numiti "infractorii", asta pentru ca isi bateau joc de fete, furat si faceau scandal pe unde mergeau. Pe la sfarsitul noptii unul dintre ei a prins-o pe prietena mea si a violat-o, efectiv a luat-o cu forta (zic cu forta pentru ca nu mai era multa lume prin preajma decat prietenii lui, dj-ul si fata cu care a mers prietena mea la disco). Ea a tipat, a plans dar toate astea fara un scop. Prostia ei a fost ca nu a spus la nimeni de acest lucru pe motivul ca nu vrea sa afle familia ei s-o faca de rusine; si tot asa a tras zile la rand pana s-au reintalnit de mai multe ori, iar scopul acestor intalniri au dus la indragirea acelui baiat care a facut-o sa se indragosteasca de el. Dupa aproximativ 3-4 luni au intrat in joc si ceilalti baieti din grupul lui care au intretinut relatii sexuale si ei cu ea (tot cu forta). Ea nu a spus la nimeni exact din acelasi motiv.Bineinteles ca s-au certat nu au mai vorbit, ea cu baiatul de care s-a indragostit, etc. Dupa mai mult timp,-nu mai stiu exact pentru ca toata povestea asta a tinut cam 7-8 luni- s-a imprietenit cu unul din fratii acelui baiat iar acum sunt imopreuna de aproape 5 ani. Ea a ramas prietena cu acel baiat intr-o oarecare masura dar nu poate uita tot raul care i l-au facut toti ceilalti.Nu poate uita si nu poate trece peste tot raul care i l-au facut...acum ar trebui sa mearga la nunta unuia dintre fratii actualului iubit (sunt 4 frati care facea parte din asa ziza banda care in momentul de fata nu mai exista bineinteles) unde ar trebui sa se intalneasca si cu acei baieti care i-au facut viata neagra...
Credeti-ma aceasta poveste este adevarata, pentu ca am asistat la oate momentele prietenei mele...nu am putut zice nimic pentru ca nu am avut acordul ei. Mi-am facut forta s-o spun in mare si pe jumatate iar asta pentru ca prietena mea mi-a dat voie.
Cum s-o ajut? Cum sa-i spun ce e bine pentru ea?
Plus ca ea are ganduri mari cu iubitul ei actual, se iubesc reciproc, sunt frumosi impreuna, iar daca aceasta relatie ar duce la o eventuala casatorie ea ar fi nevoita toata viata sa aiba imaginile prietenilor iubitului in fata.
Aceasta poveste este doar in foarte mari linii a ceea ce s-a intamplat prntru ca nu as vrea sa plictisesc pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| rozalinda_3757 a răspuns:

Este o poveste greu de crezut dar imp este sa fi uh su prietenul ei langa prietena ta...si ar trebui sa mearga la un psiholog s pota scapa de acele sechele din trecut.
stiu cum este
poate ajuta asta:*

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si vrei sa te cred ca e adevarat? Adica o fata este violata si se mai duce sa se intilneasca cu acel anturaj rau, si, culmea!, se indragosteste de chiar cel ce a fortat-o. Poveste SF. Sau telenovela. O fata, cind e violata are urmari grave pe toata viata. de cele mai multe ori se va raporta greu la baietii, ii va tine departe, iar o atingere din partea vreunuia ar fi grava pentru ea. Am cunoscut trei asemenea fete, si crede-ma ca urmarile unui viol sunt teribile pentru cea care trece prin asa ceva. Si tu vrei sa cred toata povestea asta...

| RoXxy a răspuns:

Daca cei 2 raman impreuna va trebui sa se mute doar ei undeva departe de ...prietenii lui.In orice caz, daca el chiar o iubeste atunci va renunta la acei prieteni pentru eawinkingIi doresc o viata frumoasa prietenei talehappy

Răspuns utilizator avertizat
| eliza_5786 explică:

Cristi202: crede-ma ca e adevarat, are 21 de ani acum. Este o fata in toata regula. A studiat grafica dincolo si nu ar inventa niciodata asa ceva pentru ca o cunosc din copilarie. Asta s-a intamplat acum foarte mult timp si da a avut sechele dar poate nu foarte profunde cum au alte fete.eu totusi zic de multe ori ca s-o linistesc ca se gasea in mimentul grasit si a stata de vorba cu persoana gresita.
Ozzi: ei acum stau in Italia de aproximativ 4 ani iar in vara aceasta au venit acasa, iata de ce a iesit povestea afara inco o data.

| OnlyBlack a răspuns:

Daca prietena ta e atat de indragostita de acel baiat inseamna ca nu poate sa se desparta de el cu atata mai mult cu cat el nu i-a facut niciun rau+ca ai spus ca se iubesc, iar daca sar desparti ar suferi si ea...Cel mai bun lucru pe care ar putea sa-l faca ar fi sa se mute cu acel baiat intr-un alt oras sau poate chiar in alta tara ca sa nu mai aiba legatura cu fratii acestiua.Totusi parerea mea este ca ar trebui sa ii povesteasca si celui cu care este impreuna despre raul pe care i l-a facut fratele lui...Imi imaginez ca e foarte greu pentru ea insa ar trebui s-o faca!

| Kiddduu a răspuns:

E ceva grav.Insa eu am fost mica buna cu un prieten care apoi aincerkat s ma violeze.dar n`a reusit. Ma gnd ca eu am ramash cu sechele asa dar ea...Va trebui sa-i spuna iubitului totulo sh apoi sa se mute departe de ei... Daca o iubeste asta va face

| Zangetsu a răspuns:

Trebuia sa faca plangere de prima data cand a fost violata. cum sa se faca de rusine daca a fost violata.

| isauranick a răspuns:

Salut! bai... impresionanta poveste.f.tragic. parerea mea este ca prietena ta ar trebui sa-i marturiseasca iubitului ei tot pentru ca nu cred ca el ar merita sa ii ascunda aceasta problema si in plus el va sti cum sa o rezolvewinking sper sa ii fie bine prietenei tale

| scmcristina a răspuns:

Cristi202 poate la fata ia placut...si ea nu la considerat ca un viol.

| bayazid_8704 a răspuns:

Cel mai bine pentru ea ar fi sa mearga la un psiholog sa ii spuna tot si sa ii dea sfaturi!