| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Nu stiu ce se intampla cu mine de cateva zile! Sunt cu prietenul meu de un an si niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva.Am fost la el si noi avem obiceiul sa ne excitam unul pe altul cu saruturi, mangaieri etc, doar ca eu atunci eram pe stop si nu m-am excitat asa de tare.Am inceput sa imi pun intrebari de ce mi se intampla asta, oare nu il mai iubesc ca inainte etc.Sunt sigura ca il iubesc, e imposibil ca iubirea sa dispara asa deodata, si nici nu m-am plictisit de el. Dar nu stiu de ce de atunci ma simt altfel in relatia asta, ma simt ciudat, parca nu mai e ca inainte. El nu mi-a gresit cu nimic.Am mai citit ceva si pe internet despre asta.Si scria ca se mai intampla atunci cand ti se pare totul perfect! Eu de obicei dau importanta multor lucruri care imi trec prin minte.Nu vreau sa ma despart de el! Ce as putea sa fac ca sa ma simt ca inainte in relatia asta?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

SE intampla uneori sa te exciti mai putin sau deloc fara un motiv anume. Pur si simplu, nu esti in starea potrivita, chiar daca nu iti dai seama. Asta nu e un capat de lume si in nici un caz un motiv sa-ti faci atatea griji. Uite, eu am o relatie sexuala foarte foarte buna cu sotul meu. Dar o data-de doua ori pe an tot dam cate un rateu: un act sexual nesatisfacator, aiurea. Si ce daca? Stim amandoi ca data viitoare va fi mult mai bine si trecem razand peste micile esecuri.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E doar o stare trecatoare.Si eu patesc uneori asa. E de vina si PMS-ul, stresul si viata de zi cu zi!

Treci peste, plimba-te cu prietenii...nu sta bosumflici singura.

| paramore a răspuns:

Probabil in relatia voastra a intervenit monotonia, si u d asta te simti asa, incercati sa faceti ceva nou impreuna, si vezi athappy

| procust a răspuns:

Atunci cand esti la menstruatie se produc multe schimbari hormonale si de dispozitie ce au dus la scaderea excitatiei.nu trebuie sa te panichezi, treci peste ce a fost si vezi cum reactionezi acum, nefiind pe ciclu.nu trebuie sa te desparti de el daca l iubesti, vei trece peste

| catalinovicy a răspuns:

Atnci cand esti pe rosu si vrei sa faci preludiu datorita fricii pe care o porti il respingi.frica de a nu se pata, murdari sau de a nu vedea rosu... icerci sa-l protejezi si-l tii departe... e o chestie psihica ce nu ar trebui sa o lasi sa va strice relatia treci peste ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si nu-i zi ceea ce ai simtit dupa acea seara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca vei putea fii ca inainte...stiu din proprie experienta straight face

| dianaaaaa a răspuns:

Nu cred ca vei putea fii ca inainte...stiu din proprie experienta straight face