| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi! Simt ca innebunesc! Nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa imi placa de un coleg pe care inainte nu il suportam, pentru ca mi s-a parut ca ma evita si era enervant.El nu e cine stie ce, insa are ceva, un mister care ma face sa vreau sa il cunosc mai bine, sa il plac.Pff, asa zisa ura s-a transformat in simpatie si curiozitate.Am vorbit cu el asa ca intre colegi, dar dupa nu s-a mai bagat in seama cu mine. Sincera sa fiu cred ca a devenit o obsesie, nu stiu cum naiba, si mai mult sunt nervoasa pe el pentru ca nu ma baga in seama. Intelegeti ce spun? E ceva de genu love-hate thing. Ma enerveaza la maxim si uneori ma gandesc ca poate ma place si el, adica mai tot timpul isi muta privirea cand observam ca se uita la mine, nu se uita in ochii mei cand vorbea cu mine, ma evita, si ca poate asa este el mai timid sub armura de smecheras care se da mare, el e chiar destept totusi, iar apoi ma gandesc ca doar visez si ca sunt proasta si ca cel mai probabil are o parere foarte naspa de despre mine, nu ma suporta, etc. straight face
Pff nu stiu ce e cu mine. vreau sa scap de obsesia asta si nu stiu cum, pnm ce mi-a facut baiatul asta de am ajuns asa? laughing
Va rog sa nu va luati naspa.

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

Naspa big grin XD, Uite cum stau lucrurile, iubirea n-are limite ne putem indragosti de oricine si oricind, fie el/ea frumos/frumoasa sau pur si simplu om ca toti oamenii, coleg de banca sau profesor (in cazul fetelor). de exemplu eu Cind eram mai mic ma indragosteam de multe fete, mi se pareau intrigante fascinante frumoase, mai tirziu dupa ce vorbeam si ieseam din vise totul se schimba radical pareau chiar cu totul atit de enervante foarte plictisitoare, iesind din toate imaginatiile prostesti ale iubirii imi dadeam seama ca am descoperit partile negative care nu le pot ignora de aceea imi ramineau indiferente. Deci trebuie sa-i descoperi defectele cele mai mari care chiar nu le poti suporta. Cu cit ve-i vorbi mai mult cu el cu timpul probabil iti va iesi din cap in total. Dar daca vei descoperi ca n-are nici un defect pentru ca sa te stresezi atit de mult atunci poti fi sigura : asta-i iubire. Privirea lui demonstreaza simpatie dar o vezi atit de putin incit nici nu o poti observa. Trebuie sa concretizezi lucrurile : un baiat indragostit este timid, foarte timid, are des privirea in alta parte cind esti in apropiere dar mereu iti simte prezenta, roseste in compania ta, te apara chiar daca nu-si da seama de acest lucru, iti copie gesturile care le faci inconstient(limbajul trupului). Daca il gasesti in aceste rinduri de mai sus atunci nu ai nevoie de nimic doar de putin curaj. GL happy

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Ma... oricui i se intampla asta. Si mie mi s-a intamplat. Mi-a placut de un baiat care ma ignora sau facea misto de mine 3 ani pentru ce? Ca dupa ce ma indragostesc de altul sa vina ca milogul sa fiu cu el? straight face
Fara suparare: da, este obsesie. Cum scapi de ea? Cu vointa: ignora-l complet, incearca sa nu mai iei nicio legatura cu el, nici pe mess, nici pe Facebook, telefon. Sterge tot ce e legat de el si incepi o noua viata la capitolul "dragoste". Incearca sa ignori aceste "semne" de la el. Daca te placea, venea la tine si iti zicea. Asa, nu te mai consuma pentru el. Sigur nu ii pasa ca il placi happy Uita-l! Nu merita

| daassh a răspuns:

Sigur te.a cuprins dragostea la prima vedere, sa revenim dar tu de ce nu te bagi in seama cu el? De ce tot asteptati! Intra in discutie cu el vorbeste, lamurestete, afla ce fel de om este, nu mai astepta.

| Anonima264 a răspuns:

Pai daca vrei sa scpai de obsesie uital!
Uite cateva sfaturi ca sa il uiti:
-Plimbate
-Relaxeazate
-Mergi cu prietenii
-Distreazate!
Sper ca te-am ajutat!

| darnme a răspuns:

Multumesc mult tuturor pentru sfaturi! Mi-ati fost foarte de ajutor!
@missxD : apreciez sinceritatea ta si eu consider ca a devenit o obsesie straight face cred ca cel mai bine este sa procedez asa cum ai spus tu. mersi din nou!

| Georgiana2396 a răspuns:

Bună! Sa scapi? Hmm nu cred.
Dra sincer cred ca cea mai bună soluţie e sa vorbesti cu el.
Il chemi la tine, si ii explici despre ce este vorba. Mi s-a intamplat si mie să ma indragosteasc de cine nucredeam vreodata ca voi putea, asta este, nu poti sa ii dictezi inimii pe cine să aleagă.
Eu cred că ar trebui să incerci, poate se va lega ceva frumos intre voi!happy
Mult Succes! :*