| Damian a întrebat:

Vi s-a intamplat ca dupa despartire sa simtiti nevoia de a provoca suferinta fostului/fostei doar ca sa isi dea seama ce a pierdut, sa ovezi cu lacrimi in ochi sa se simta cum te simti si tu de fapt

Răspuns Câştigător
| Didi_3651 a răspuns:

Cred ca toti simtim asa ceva la un moment dat.Sunt doar doua categotii de oameni : Cei care recunosc si cei care nu. Iti spun sincer ca nu o data am gandit ca tine, aveam momente cand as fii facut orice sa simta macar un sfert din durerea cu care se lupta sufletelul meu. Am stat si m-am gandit daca intr-adevar merita sa imi umplu eu inima de pacate, daca are rost sa imi murdaresc sufletul cu asemenea sentimente pentru un simplu om...trecator doar prin viata mea. Am renuntat si mi-am canalizat toata atentia pe ce era cu adevarat important si anume sa trec peste,, tragedie" si sa imi traiesc viata mai departe. E dulce gustul razbunarii insa viata e si mai dulce si frumoasa si...scurta, la naiba. Castigi cateva secunde de glorie, de fericire ca provoci ce ti-a fost provocat dar pierzi poate mai mult si te va macina probabil mereu gandul ca nu ai procedat tocmai corect.

5 răspunsuri:
| Just a kid a răspuns:

Da! si m-am convins ca cea mai mare suferinta provocate unei persoane care a tinut la tine este INDIFERENTA NEPASAREA...mai degraba il faci sa suferi demonstrandui ca ai trecut peste, ca nu-ti pasa, ca exista persoane mai bune ca el/ea decat sa ii arati zilnic cat o/il urasti si cat te-a facut sa suferioh go on nu se merita sa iti bati capul candva vor suferi si ei...astai sigur.

| rico1991 a răspuns:

Razbunarea, un gest atit de firesc dar pe atit de nebunesc!
parerea mea este urmatoarea, evita discutiile cu ea, stiu ca o sa-ti fie greu banuiesc, ca inca mai tii la ea, si eu am fost in acceasi situatie, Te sfatuiesc ca faci tot posibilul ca sa te vada, ma refer face 2 face, apoi trateaz-o cu INDIFERENTA, NEPASARE
ASTA DOR CEL MAI TARE!

| petronela_4784 a răspuns:

Nu, si mi se pare cel mai copilaresc fapt! inseamna ca nu ai iubit cu adevarat persoana pe care ai avut -o langa tine! partenerul tau oricum va regreta chiar daca nu-i provoci o suferinta! exista posibilitatea ca atunci cand provoci o suferinta celuilalt sa-i provoci dezgust sau orice alt sentiment de natura negativa!

| Robert_3357 a răspuns:

Daca ai oo`le tare nu plangi ca un copil ca te desparti de o tipa happy continui si treci la urmatoarea... Daca nu plangi ca o fetita...

| ktoka a răspuns:

Da, am si facut-o i-am provocat suferinta i-am demontrat ce pierde si pina la urma s-a intors inapoi la mine. Cert era ca eu sa nu-l mai accept dar chiar tineam la el si inca tin in continuare si sper ca nu a fost o greseala sa il iert