| ღCrAzzYεїзIღ aNa™ღ a întrebat:

Voi c ecredeti? ca fericirea vine din lucruri marunte?

Răspuns Câştigător
| Summer Memories a răspuns:

Buna!

Bineinteles. Uneori privim prea mult in viitor sau in trecut si uitam sa fim fericiti, uitam ceea ce avem in prezent, ajungem sa nu mai stim sa ne bucuram de lucrurile marunte, care, de cele mai multe ori, pot sa ne faca mai fericiti decat lucrul pe care ni-l dorim cu disperare ca sa ne putem considera fericiti! pentru ca tot timpul avem in minte ceea ce ne lipseste si nu vrem sa gasim puterea necesara de a remarca micii bucurii.Privim in jur, dar nu vedem nimic, ne plangem de mila fara sa constientizam cat de multe avem...
In concluzie da, cred ca lucrurile marunte aduc fericirea!

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sigur ca da, si o floare frumoasa iti da un sentiment de fericire, pentru unii poate fi un lucru marunt...

| Elena1234456 a răspuns:

Da.aceste lucruri alcatuiesc un total, un univers care ne face sa ne simtim impliniti.asta inseamna fericirea big grin. Universul nostru happy.

| Arthur a răspuns:

Cu siguranţă. Dacă aştepţi să-ţi vină aceea fericire "pe cai mari " o vei avea rar sau poate deloc. Învaţă să te bucuri zilnic de lucruri mărunte şi vei fi pregătită şi pentru când vor veni lucrurile mari.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Nu se stie niciodata, atunci cand te astepti cel mai putin, atunci apare.

| lostcontrol12 a răspuns:

Bineinteles ca vine din lucrurile marunte.big grin

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Lucrurile mari se nasc din cele marunte.
Prefer modestia si iubirea in schimbul banului si a unei persoane care sa fie cu mine, asa sa treaca timpul!
Uneori cu un gest mic, reusesti sa faci o persoana sa fie cea mai fericita.Si chiar daca se spune ca nu faci primavara cu o floare, asta nu inseamna ca e valabil in toate cazurile.
Numai bine!

| bblock69 a răspuns:

Da...
Daca stii sa cauti... fericirea este peste tot in jurul tau

| CB a răspuns:

Da absolut!
Poti gasi fericirea in orice lucrusor. oricat de mic ar fi nu conteaza atata timp cat te face fericit.Cateodata si o vorba buna venita din partea unui necunoscut iti da acea stare de bine, de siguranta si mai ales de incredere.Eu ma simt foarte fericita cand imi spune cineva :Bravo ai facut bine... acum depinde de fiecare unde isi cauta fericirea sau ce tip ce fericire.Nu toti suntem la fel.

O zi bunaaa!=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am fost adepta acestui principiuwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau tot nu ma incurc, cu maruntisuri, maruntisurile sunt pentru oameni marunti! Daca vrei tot vei avea maruntisuri, daca vrei maruntisuri nu vei avea nimic.