| kkkmakafull a întrebat:

Voi cand sunteti atrasi de o fata sau baiat tineti cont de scoala? ex:studii, liceu etc?

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pai dragostea nu ar trebui să țină cont de asta. Dar se întâmplă uneori să conteze. De exemplu o prințesă școlită la Oxford nu ar avea prea multe în comun cu un tractorist cu 4 clase.
Dar un om poate fi deștept și poate valora mult chiar dacă poate nu a avut bani să facă un liceu o facultate. Unii oameni au probleme, trebuie să muncească și nu pot să-și continue studiile. alții sunt niște nenorociți care freacă banii părinților și nu vor să învețe. Tu știi cel mai bine să alegi. Dar crede-mă, un liceu bun și o facultate te fac să privești viața altfel, mai matur.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Astea sunt aspecte mai importante pentru femei, de obicei. As zice ca pentru barbati primeaza atractia sexuala si senzatia aia ca si-a gasit partenera potrivita. Femeile sunt in masura mai mare atrase de statutul social, dar asta se intampla chiar si inainte de a-si da seama ca sunt atrase de acea persoana. Am facut si o demonstratie concreta in privinta asta, referitor la 2 frati gemeni pe care cu greu i-ai deosebi fizic - iar unul din ei era mult mai admirat (nu era vorba de bani, ci de cel mai din centrul atentiei). Mie nu mi-a pasat niciodata de studiile unei tipe, si asa am intalnit rar o persoana sa-mi placa foarte mult, as fi fost idiot sa ridic pretentii doar ca sa fiu mai nefericit. Insa le-am sustinut ulterior in evolutia personala si asta implica invatat sau efort. Si am fost apoi si dezamagit din cauza asta. Deci nu conteaza ce ai facut cat conteaza ce faci de acum incolo.

| Anablondyi a răspuns:

Da conteaza fff mult,de aceea nu e prea stralucit sa te indragostesti. Dragoste exista mai mut,sau mai putin, insa informatiile pe care le primesti la scoala sunt mult mai valoroasehappy

Iti spun sigur ca scoala si invatatul te aduce la succes, nu conteaza ce inveti atata timp cat faci binehappy si la dragoste...asta tot se termina si tot te desparti de respectivul...happy sorry ca suna asa dur dar this is the lifethinking Eu zic sa inveti iar pe planul 2 sa fie dragostea.

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Eu incerc sa ma descurc cu ambele, insa cu studiile mai greubig grin. Sunt zile cand nu pot sa ies cu el, din cauza temelorhappy. Funda?:*

| Negative a răspuns:

Yep...sa fie o persoana cu care poti cuminca la un nivel de inteligenta cat de cat normal.degeaba arata bine...ca daca n-are cap, ramane doar o aventurahappy

| Roxanaღ a răspuns:

Normal ca tin cont de studii. Prin sccoala eu oarecum imi asigur viitorul. Dragostea [daca este dragoste] poate trece iar eu nu am rezolvat nimic. Incerc sa imi fac timp pentru ambele. Si cred ca asa e el mai bine. Nu le neglijezi pe niciuna. Dragostea ar fi cel mai bine daca ar aparea dupa liceu sau facultate. Dar din pacate apare la o varsta destul de frageda si nu o putem indeparta.

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Poti tine cont de tot, atunci cand te indragostesti, nici un principiu nu se ma aplica!

| Biancutzaaa13 a răspuns:

Nu ma intereseaza asta la o persoana, important e ce simt pentru el, dar daca e si intelegent e si mai bine.deci ca s-ati raspund la intrebare nu te ajuta cu nimic daca stie sau nu,daca nu stie e problema lui,daca stie, nu invata pentru tinewinking Deci nu conteaza, bafta!

| athos01 a răspuns:

Pentru mine nu conteaza decat fata in rest nimic

| TheGodKratos a răspuns:

Intr-o vreme tineam cont de studii, liceu dar acum dupa ce am terimntat liceul si am observat ca exista multe persoane care sunt ceva mai bune decat maimutele (adica au studii dar au un caracter mizerabil sau nu stiu sa se comporte) am zis ca mai bine sa stie sa se comporte decat sa fie invatat. Si 2 am vazut si persoane care nu au un liceu foarte bun sau sa fi avut niste rezultate foarte bune dar care au ajuns sa castige foarte bine.

| Xconsult a răspuns:

un pic din fiecare nu strica sa ai, putina scoala chiar daca e si 8 clase tot e bun ai o educatie cat sa ati inveti propii copii sa reuseasca in viata parerea mea

| kamitsu a răspuns:

Nu! mie personal mi se pare o tampenie. Atata timp cat ma simt bine langa el este ok:*