| BlitzLikeXd a întrebat:

Voi care aveti relatii si ce relati preferati sexuale sau cele intime?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Cred ca sunt acelasi lucru.Un om normal ar prefera o relatie sexuala si o relatie emotionala.

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

ÍNTIM, -Ă, intimi, -e, adj. 1. Care constituie partea esențială, profundă, a unui lucru, a unei probleme etc.; lăuntric. ♦ Fig. Strâns, apropiat. Contactul intim dintre două limbi. 2. (Despre oameni; adesea substantivat) Legat de cineva printr-o prietenie strânsă, prin relații foarte apropiate. ♦ (Despre relațiile dintre oameni) Familiar, apropiat, prietenos, afectuos, cordial. 3. Care se referă la viața particulară sau familială a cuiva; personal, secret. ♦ Caracteristic unui mediu restrâns, unui cadru limitat, familial; care are loc într-un cadru restrâns. [Acc. și; intím] – Din fr. intime, lat. intimus.

SEXUÁL, -Ă, sexuali, -e, adj. Care se referă la sex și îl caracterizează; care este privit din punctul de vedere al raportului dintre sexe, care se referă la viața sexuală. [Pr.: -xu-al] – Din fr. sexuel, lat. sexualis.

sa ma asigur ca stii ce cuvinte ai pus in intrebarea ta. frate, femeile se *** pe unde apuca cu toti necunoscutii, ele nu vor relatii, nu viseaza la viata perfecta de familie, doar prieteni cu beneficii si..de astea, stii tu. (asta in cazul in care vor sex, mai sunt si care nu vor pe motiv ca au o durere imensa de cap si nu o fac cu tine-numai cu tine nu.) sper ca te-am lamurit, funda?

| darrio2007 a răspuns:

Nu este diferenta intre ele.Este acelasi lucru.De exemplu una este o relatie de prietenie, colegialitate.Si alta intima.

| AlinaCurca a răspuns:

Nu prea exista o relatie fara amandoua

| grab a răspuns:

Cele intime care se finalizeaza cu sex!

| drhotzu a răspuns:

Care e diferenta dupa parerea ta... ca sa vad la ce te referi
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prefer cele intime.
Te pup!

| Raiiiisa a răspuns:

O relatie sexuala este ceva intim.
Dar ca sa fiu pe intelesul tau, le preferam pe ambele.
Si sexuala si intima, o fi combinatia perfectasmug

| Ajutatorool a răspuns:

Relatiile sexuale publice ne cam displac.