| an0nim_8483 a întrebat:

Voi ce credeti la ce varsta este cel mai potrivit sa-ti incepi viata sexuala? in general la fetebig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita... o faci doar atunci cand esti pregatita
unele sunt "pregatite" la 14 ani altele la 18 inca nu au facut-o
nu e o varsta "standar"...adica la 16 ani nu poti sa zici ca esti batrana si inca n-ai facut sex...
fiecare are ritmul lui si ar trebui ca fetele sa nu se lase influentate de prietene sau iubiti si sa o "faca" atunci cand cred ca e timpul potrivit happy

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, minim 17 ani si jumatate. daca nu te simti pregatita, atunci cand esti pregatita, dupa aceasta varsta. Marea majoritate a fetelor isi incep viata sexuala in jurul varstei de 19-20 de ani.

| Flav a răspuns:

Vad mai sus, toate fetele au raspuns peste 18 ani, dar, daca e sa le iei separat, pe la 14-15 ani nici una nu mai era virgina. Fie, sa nu fiu asa dur. Hai maxim 16 ani.

| catthshshshs a răspuns:

De preferat dupa 18 ani. Dar cel mai important este sa fie cand se simte pregatita fata si are alaturi pe cineva de care sa fie iubita.

| Malvina24 a răspuns:

Din punct de vedere medical dupa 18 ani, din punct de vedere religios dupa nunta, din punctul fiecararuia de vedere atunci cand crezi ca esti pregatit/a! Nu este o varsta anume! trebuie sa gasesti mai intai si persoana potrivita cu care sa-ti incepi viata sexuala sa-l cunosti foarte bine sa ai o relatie cu acesta! NU e o joaca! Viata sexuala nu se incepe de dragul de a fi inceputa!

| Dizzydizz a răspuns:

| elyssa20 a răspuns:

Cand se simte ea pregatita e ok...bafta.

| emilia21 a răspuns:

La 18-19 ani e cel mai bine, din punctul meu de vedere!

| steluta_7203 a răspuns:

La 18 ar fi normal.

| gabriela a răspuns:

18 - 19

| divinuu a răspuns:

16 cred

| benunix a răspuns:

habar nu am pentru ca nu am "facut-o". dar cred ca o sa o fac atunci cand o sa fiu pregatita si alaturi de cineva care sa merite. Fa ce simti! team pupat:*

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Undeva la 30-40 de ani ca sa fii sigura ca nu patesti nimic.

| TzuTzu_2341 a răspuns:

Nu conteaza varsta, nici pe la 12 ani :d
peste 14 cred e potrivit
important e sa o faci cu persoana care o iubesti... sa nu para rau dupa aceea
>big grin

| delisha_5380 a răspuns:

17-18chiar si mai tarziu

| LoreEm a răspuns:

Daca esti pregatita la orce varsta