| yonuplec a întrebat:

Care credeti ca este varsta la care trebuie sa-ti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Monique1 a răspuns:

Din punct de vedere medical, dupa 17 ani jumate.
Dupa parerea mea, cand esti pregatita... dar totusi, dupa 16 ani.
happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este ceva bătut în cuie dar cel mai indicat atunci când organismul este maturizat (el se maturizează între 18 și 20 de ani!) și psihicul acceptă această schimbare.
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

De la 16 ani in sus.si de fapt nu exista o varsta la care trebuie, in general o faci atunci cand esti pregatit/a.

| elasexygagica a răspuns:

Cand ciripeste pasarica.

| SweetCandy a răspuns:

Atunci cand te simti pregatit fizic si pshihic, in momentul in care crezi ca ai gasit persoana potrivita care merita sa faci asta. In principiu cred ca dupa 16 ani.

Succes!

| Blondamea a răspuns:

Pai de la 16 ani in sus dar nu se tine cont de varsta ci conteaza faptul sa fii pregatit dar e important sa gasesti si persoana potrivita nu asa cu oricine

| lemmon a răspuns:

18. macar daca faci o prostie[sarcina] esti deja major si stii sa iti iei viata in maini. asa daca ai 15 ani si ti se intampla sa ramai insarcinata vei fii si privita altfel, parintii iti vor reprosa, nu vei mai putea sa ii privesti in ochi, iti distrugi viata[pe scurt]. dupa 18 ani insa raspunzi de faptele atle, esti deja o femeie, e viata ta. :*

| Liada a răspuns:

16-17 (adica e o virsta cand esti gata fizic) dar uneori mai necesita timp pentru a fi gata si moral.bafta

| Abstract a răspuns:

Depinde cand te simti pregatita. happy Acum nu ma intelege gresit la 12-13 anilaughingNU! Dupa 15-16 ani ar fi cel mai indicat. Stai linistit/a ca sunt unele femei care raman virgine pana la 20 de ani. Succes in continuarewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand simti u ca e momentul. Am 18 ani si nu am inceput-o nu de frica doar ca nu am simtit momentul nu trebuie sa te gandesti, ca la tine pe strada s-au la sk felele nu mai sunt virgine daca ai un pr si simti nevoia ...bafta

| gabri20brokencyde a răspuns:

Cand ai tu chef happy