| AℓℓeAℓℓexa a întrebat:

Voi ce credeti? Relatiile la distanta rezista?

17 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Foarte rar! Ochii care nu sw vad se uita!

| Girly111 a răspuns (pentru onasis1961):

Asta e un cliseu stupid, rezista foarte rar deoarece majoritatea oamenilor sunt niste oameni de nimic, eu am avut o relatie la distanta de 2 ani si acum am una de 3 ani care rezista.

| lo a răspuns:

Relatiile la distanta merg, exista; dar pentru asta este nevoie ca ambii parteneri sa-si doareasca acest lucru, sa aiba muuulta rabdare si o vointa de fier.Baza unei relatii la distanta este ca in viitorul apropiat, partenerii sa isi consolideze relatia unul langa celalalt. Fara aceste conditii, aceasta relatie devine o pierdere de timp deoarece intervine dorinta de a "exploata", de a fi alaturi de partener in orice moment, etc. Daca unul dintre parteneri cedeaza, este destul de greu sa dirijezi relatia in directia in care iti doresti.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Da...eu acum 2 ani am avut o relatie la distanta...el in Romania eu in Italia, au fost 10 luni in care vorbeam pe mess la telefon ne vedeam la web dar a rezistat relatia pana in vara urmatoare cand m-am intors definitiv in Romania,
practic relatia a inceput in iulie 2009 si a tinut pana in octombrie 2010

| Azµre a răspuns:

Nu, niciodată.

| Cristiann25 a răspuns:

NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multa ingredere DA! distanta e un fel de test care te ajuta sa iti dai seama de multe despre relatia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mare e iubirea, cat de mare e distanta, cat de des se pot vedea persoanele in cauza.

| SunnyDay88 a răspuns:

Unele da, altele nu.depinde de cei 2.

| Voidwithin a răspuns:

Depinde de voi dar eu sunt de parere ca nu.

| sensualus a răspuns:

Aha, cum sa nu. daca ajunge cu cardul si p... la tine ca duracellu rezista laughing

| Miky1 a răspuns:

Un timp si atat

| LittleLuciane a răspuns:

Depinde de persoane in unele relatii la distanta toti 4 sunt fericitiwinking

| kbxftw a răspuns:

Nu există.

| Thextruexme a răspuns:

Depinde de durata.Am o prietena care face asta fara sa se fii vazut de aprape un an dar daca exista multa incredere este posibil. Gelozia si nesiguranta distrug acest gen de relaii daca nu ai probleme cu ele nu ai de ce sa iti faci griji. Noroc.

| miraflo a răspuns:

Da.

| Drpepper a răspuns:

Nu.