| Deea_8724 a întrebat:

Voi ce parere aveti se intoarce roata in dragoste sau e doar o simpla zicala?

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Se intoarce clar! pot sa-ti dau zeci de exemple.fostul meu iubit m-a ranit foarte rau, iar acum sufera enorm in relatia pe care o are. iubeste o fata foarte mult, care e plecata departe si care oricum nu ii impartaseste sentimentele.asta zic eu, pentru ca daca il iubea la fel era langa el, nu acolo. un alt exemplu e fratele meu. a stat 5 ani cu o fata, 5 ani cu alta! le-a tratat foarte urat in tot acest timp.si acu' sta si boceste dupa una care ii da ignorelaughingdaca n-a stiut sa pretuiasca ce a avut.si iti mai zic o gramada.roata se intoarce clar! si nu numai in dragoste. unu de la mine din cartier a omorat pe nu stiu cine, fura, e traficant.toata lumea era drepti in fata lui de frica.si i-a dat Dumnezeu sa nu poata duce.bebelusul lui de un an juma' e autist.nu poate merge.au cazut pe copil din pacate toate rautatile luisad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Roata este rotundă.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Se intoarce sigur.
Ala care a suferit gaseste ceva mult mai bun, ala care si-a batut joc sufera!

| romulla a răspuns:

Razbunarea e arma.

| DolcE_7446 a răspuns:

Roata se intoarce in general in tot ceea ce inseamna viata.
Indiferent ca este vb de dragoste, succes, familie...nu conteaza, in toate domeniile te poate lovi reversul medaliei!
Nu poti fugi de platirea politzei atunci cand este vb ca ai facut ceva ne` la locul lui, care mai apoi se va abate asupra ta in cel mai "fericit" caz. Dar de cele mai multe ori se abate asupra persoanelor la care tii tu cel mai mult si care nu ai vrea sub nici o forma sa sufere.
In viata totul se plateste mai deveme sau mai tarziu, nimeni nu scapa nepedepsit pentru faptele sale!