| anonim_4396 a întrebat:

"Nimic nu e ceea ce pare"
Ce parere aveti despre aceasta 'zicala'?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica nu e bine sa te lasi inselat/a de aparente! Trebuie sa vezi lucrurile in adancimea lor!

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ai dreptate pentru ca,odata,cind eram balaur,intr-o vacanta de vara treceam cu o vecina pe linga un magarus care,intimplator, avea o erectie sanatoasa si ea cica;-Maaammmaaaaa, parca-i trompeta.Si eu vroind s-o fac sa se convinga;-Ia si sufla putin in ea sa te convingi, poate chiar e trompeta.Dar n-a avrut, a zis doar ca numai parea.

| shadovv a răspuns:

Ca depinde dar in mare parte sunt de acord. Empiricul e aproape sinonim cu fabulosul.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă mă vezi pe stradă şi-mi dau pantalonii jos în faţa ta, să nu te sperii. Chestia aia dintre picioarele mele nu-i ceea ce pare.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Stii ceva? M-am lamurit cu tine...
Daca nu ai nimic util de oferit te rog sa iti tii raspunsurile acasa.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ţi-am răspuns la întrebare la fel ca ceilalţi. Ai ceva cu mine în mod special?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Ceilalti au incercat sa ajute cu ceva dar tu? Cu ce ma ajuti?
Mai regleaza-ti stilul de a vorbi si daca ai ceva folositor de zis spune.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce nu este în regulă cu limbajul meu? Nu am făcut greşeli gramaticale ca să-mi fie atrasă ateţia asupra lui.
Ţi-am răspuns şi eu la întrebare ca toţi ceilalţi. Ţi-am explicat mai bine decât oricine de aici cum stă treaba cu "a nu fi ceea ce pare". Am ales exemplul ăla că aşa am vrut eu.
Care-i problema? Tu pui cumva accent pe modul în care este transmis un mesaj decât pe mesajul în sine?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Stii ceva? Las-o balta.
Scrie cate comentarii cu continut vulgar vrei iar eu nu le voi lua in seama. happy
Bafta!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă pentru tine şi asta este vulgar...

http://i.imgur.com/vQ4sK.jpg

| Musique a răspuns:

Uneori reala.
Depinde si cum vezi tu lucrurile.

| adriangabor92 a răspuns:

Este adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteti sa argumentati raspunsul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este adevarata. Vrea sa spuna ca aparentele insala. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor celor ce au raspuns oarecum util. happy