| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Voi credeti ca romantism inseamna ciocolata si flori, sampanie si lumanari parfumate, plimbari sub clar de luna si poezi etc? eu cred ca e lipsa de imaginatie.

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 explică:

Crezi ce vrei!

| Rockart a răspuns:

Spune asta o telenovelistă de 12 ani.

| Dianaㄨ a răspuns:

Romantismul inseamna sa fii spontan si sa spui intodeauna ce simti si ce gandesti.
Sa iti asculti inima si sa-i faci pe plac.
Ceea ce spui tu cu lumanari, sampanie si etc e doar romantismul unui tip de persoana, nu este ceva general.
La general, romantism inseamna sa iti asculti inima, sa spui ce simti si sa te comporti frumos cu persoana care iti este aproape.
Mult succes,
http://educatiasexuala.ucoz.ro

| ElleElly a răspuns:

Ciocolata,flori etc.+sa fii cu adevarat indragostit de acea persoana.si sa stii ca nu-i lipsa de imaginatie, este doar clasic.

| didulici a răspuns:

Este ceva clasic. putine persoane mai au acest,, romantism' acum si totusi cei care il au sunt niste romantici incurabili...