| anonim_4396 a întrebat:

Voi fetele, cand observati ca un baiat din liceu tot se uita la voi, si voi vedeti ca este foarte timid si nu are curaj sa intre cu voi intr-o converstatie, cum reactionati sau ce faceti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde de fata.
Cele mai multe vor zambi evident daca il plac,cele mai curajoase vor intra in vorba cu el.
Dar,de obicei,risca sa ramana neobservat,fetele au nevoie sa primeasca atentie,nu sa ofere,asa ca timidul in cauza bine ar face sa se trezeasca.
Pentru ca,altfel,va sta si se va uita cum fata pe care o simpatizeaza, maine va fi de mana cu un altul care nu si-a inghitit limba!
Viata poate fi traita in doua feluri:la modul activ, cand tot ceea ce se petrece te are ca parte componenta, sau la modul pasiv, cand stai pe margine si privesti temator la vietile celorlalti.
Tu hotarasti in care tabara vrei sa fii.

4 răspunsuri:
| Nomoreregretstb a răspuns:

Pai te duci la el ii spui buna, ce faci si asa si va imprieteniti apoi vorbiti mai des.

| Seepty a răspuns:

Nu sunt fata dar cel mai probabil ai merege la el si il intrebi cum se numeste, cati ani are si asa incepeti o conversatie.

| stark47 a răspuns:

Evident nu sunt fata isna iti raspund pentru ca mi s-a intamplat sa fiu semi-abordat de o fata super timida.eu o cunostem si stim felul ei de a fi.insa timida cum era nu se putea abtine din a se uita la mine si chestii de genu.intamplator cand intram in conversatii cu ea rosea toata sau ramanea usor fara respiratie.mie imi lacea felul asta al ei de a fi, asa ca am creat un mediu intre noi cat mai confortabil pentru ea, la inceput prin conversatii perin mesaje, telefoane, mici glumite ca sa o mai destinda putin iar incetu cu incetu mici plimbari singuri pana sa o pot intreba daca ar dori o relatie.cred ca metoda se poate aplica si invers.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce faceti?
Ii dati doua palme de imbarbatare.

Altii de varsta celor de liceu mergeau in razboaie si astora din ziua de azi le este frica sa intre in vorba cu o fata.