| Dominicc a întrebat:

Voi fetelor cum va alintati iubitu la telefon?

sau cum ii ziceti cand incheiati convorbirea?

sunt doar curios.

9 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Iubitu' meuu si doar al meuu, sa fii cuminte si te pup dulceee de toot, mai dulce decat tine laughing.
Depinde cum simt atunci, in momentul respectiv. Nu de fiecare data e la fel.

| stresu a răspuns:

Eu nu prea ma omor dupa vorbitul la telefon deloc, dar daca distanta o cere, atunci vorbim normal fara alinturi, care pentru mine sunt strict pentru spatiul privat; de fapt, rar se prind oamenii ca vorbesc cu el. Ar fi ciudat in cercurile in care umblam sa ne apucam de alintat la telefon mai ales in timpul unor activitati serioase. Cand inchei convorbirea o inchei cu "pa, ne auzim" si atat. De sunat ne sunam doar pentru a stabili ceva nu doar de dragul de a consuma minute; de multe ori dezbatem stirile zilei sau mai radem de cunostinte comune.
Dar na fiecare face cum considera atata timp cat se simte bine asa. Acum depinde, odata eram cu un amic si dupa multi de "iubi, ursulet, puiut" (cu care nu am nimic, dar doar nu folosesc) m-a folosit drept scuza si a inchis. Imediat mi-a zis ca nu suporta dulcegariile, dar indura de dragul ei; prefer sa stiu ce ne place si sa nu ne iritam reciproc, mai ales ca nu e cazul. Alinturile sunt pentru acasa.

| lays a răspuns:

Eu imi alint iubitu' :iubita, bitzu, piu, guri, tzutzu, urato, grasule. iar cand inchidem telefonul ne spunem. te iubesc, te pup, pa pa.big grinbig grin de fiecare databig grin

| mystik a răspuns:

Pe fostul meu il alintam(pui, bitu, scumpic, ingerasul meu, dolofanul meu dulce si aici punea mutrisoara, amorel, pisi, sufletel, ciucalata mea, robotel etc etc)! 1
Convorbirea o incheiam cu un simplu te iubesc si pup dulce =(

| OanaG a răspuns:

Te iubesc mami

Ai grija de tine puiuuts!

| luciana200972 a răspuns:

Cand nu ne certam ii spun: iepuras, puiut, iubi, pisoi, motanel cand inchei convorbirea ii spun 'te iubesc' de vreo 6 ani de cel putin 5 ori pe zi, cand ne certam il fac magar sau porc astea sunt alinturile de cearta si inchei convorbirea inchizandui tel in nas

| Serena1993 a răspuns:

Scumpicul meu kiss

| lo_7929 a răspuns:

Idem stresuhappy

| Daniela_8723 a răspuns:

Cum imi vne pe momentlaughing

d obicei iubiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :X