| anonim_4396 a întrebat:

Voi mai credeţi în dragoste? Şi de ce? Păreri PRO/CONTRA.

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Pentru mine nu mai exista cuvantul ala, dragostea este doar un alt sinonim pentru iluzie.
Exista prea multa lume, o vad pe strada, o simt de Ziua Indragostitilor, o vad prin parcuri, doar ca pentru acei oameni dragostea este/a fost/o sa fie la indemana, este ceea ce cauta ei.
Eu nu mai caut asa ceva de cateva luni, nu mai reprezinta nimic pentru mine, n-am ce sa ofer unei persoana, is urat, prost si gras, n-am nicio intentie sa mai incerc ca am batut drumul ala deja si de fiecare data a fost doar o prapastie mai mare.
Acuma ca am realizat ca nu-s facut pentru asa ceva si ca n-o sa gasesc asa ceva si ca nu este nimeni pe lumea asta sa ma accepte, is muuuuult mai linistit.Nu mai incerc, nu ma mai intereseaza, nu sunt destul de frumos, nici atractiv, nici bogat, nici destept, pentru nimeni, si pentru prima oara in viata mea simt cum am atins Nirvana.
Daca nu sunt facut pentru asa ceva de ce sa fiu incapatanat si sa continui sa-mi fac rau singur?
Nici-o Andreia n-o sa ma faca mai fericit decat sunt eu acum, ii interesant cum prima fata vrednica a fost aia care a pus capac si m-a invatat cea mai importanta lectie din viata mea.
Nu se mai merita nici sa pui sentiment, nici sa speri ca intr-o zi, ii gata, ea pleaca de langa tine ca a gasit pe altu, si oricat de multa dragoste ai fi simtit in acea relatie, n-ar fi de ajuns sa umple golul lasat de ea. Embrace your outer uglyness.
Stiu ca ii un sentiment far de care nu poti sa traiesti si bla bla bla, nu poti fi singur, nu trebuie sa te dai batut, exista cineva pe lumea asta pentru fiecare, dar eu prefer sa-mi incerc norocul.
Eram ieri intr-un coltar si beam ceva cu niste amici si una mi-a zambit si tot se uita la mine, in loc sa fac ceea ce as fi facut de obicei, eu am ales sa continui sa beau si sa-mi vad de treaba mea spunandu-mi ca se uita la altcineva si era doar o coincidenta cand ne priveam.
Sunt destui oameni care au razbit in favoarea fizicului lor si acum sunt fericiti, dar eu nu cred in exceptii.
Nu mai exista dragoste, doar interese, el se insoara cu ea pentru banii ei, ea se casatoreste cu el pentru ca are relatii si poate ajunge undeva, daca esti urat si ai bani orice fata gaseste ceva frumos la tine, prea mult interes prea putina dragoste.
Am realizat ca n-am nevoie de nimeni si ca nu pot sa atrag pe nimeni sau sa se indragosteasca cineva de mine, dragostea nu este pentru mine ci pentru altii mai frumosi, mai atractivi, mai destepti, mai bogati.
Sa ma indragostesc din nou de o fata care ma tine doar ca-i place atentia si iese cu mine din aceleasi motive? Sa iasa cu mine din mila si ca sa fie ea bagata-n seama? Prefer sa ling o priza decat sa mai experimentez asa ceva, nebun sunt dar pana la camasa de forta mai este mult.
Cred in dragostea altora, cred ca pot sa fie ferici intr-un final, cred ca dragostea exista, dar doar pentru restul lumii, nicidecum pentru mine.

5 răspunsuri:
| 202 a răspuns:

Pai nici pro nici contra!
sunt cu un baiat de 1 an de zile si el ma iubeste iar eu nust m-am cam racit de el dar totusi sunt obisnuita cu el tongue si se spune ca dupa 3 ani dragostea dispare big grin
iar planul meu phbbbbt cand o sa facem 3 ani trecem la pasul urmator pentru a inflori din nou rodul iubirii noastre tongue IAR ATUNCI VA FI DRAGOSTE SI SEX NU DOAR DRAGOSTE :-J tongue

| Bacemi a răspuns:

Desigur. N-am niciun motiv sa nu o fac. Ce vedem in jur defineste pana la urma cat de mult luptam pentru ce vrem. Daca renuntam imediat e vina noastra, nicidecum a celor din jur. Cred in dragoste pentru ca asta caut.

Cei care nu cred in dragoste inseamna ca se multumesc cu altceva, chit ca vor acel altceva sau e doar un balon de sapun, dorinta de a parea stapani pe situatie.

Majoritatea se mint. Vor ceva mai deosebit. Dar se amagesc si spun peste tot ce misto e sa fii liber si sa nu ai obligatii. Atunci cand ajungi sa trebuiasca sa iti demonstrezi fericirea e nasol de tot. Inseamna ca nu traiesti.

| WooLove a răspuns:

Nobody4Nobody@ de ce nu ai crede? Prin dragoste ne eliberam un sentiment dulce unul fata de celalalt. Sunt putine persoane care nu cred in dragoste iar acelea sunt cele care au suferi din asa ceva... si totusi nu e bine sa iti pierzi speranta nici atunci.
Dragoste este si cred ca va existat tot timpul.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fundă la Klepto!

| Klepto a răspuns:

Ma simt ca-n zona crepusculara, stupizii primesc funda.
@ÉrotiqueConseils Funda pentru stupid nu suna bine, Stupizi pentru stupizi, asa suna perfect.