| nuam a întrebat:

Vorbesc cu o fata de vreo 3 saptamani si in acest timp la inceput ne-am inteles foarte bine.Se poate zice ca suntem impreuna, dar eu am impresia ca isi bate joc de mine.Este normal ca o fata care zice ca tine la tine si ii pasa de tine sa vorbeasca fata de tine cu alti baieti la telefon si sa iti tot aminteasca de iubitii pe care i-a avut ea? Cand o duc cu masina ii fericita, dar la telefon sau pe mess nu stiu ce are de la un timp.Am iesit cu ea saptamana trecuta si fata de niste prieteni de-ai ei il suna pe unu care se tot da la ea asta ca sa ma faca gelos sa il intrebe nu stiu ce.Astazi dupa cateva zile in care nu ne-am vazut ma cheama sa o duc acasa cu masina de la scoala pe ea si o prietena de a ei si fata de mine vorbeste cu unu la telefon pe care cica il asteapta sa vina acasa.Deci nu suport fazele astea.Am impresia ca isi bate joc de mine.Peste o saptamana am un majorat la un prieten foart bun in afara localitatii si ma pune sa aleg intre ea si majorat, dar ea nu mi-a zis ca planuia sa mearga in Bucuresti la tusica ei vreo cateva zile. Mi-a zis aseara ca din cauza ca nu mai merge in Bucuresti e suparata ca vroia sa mearga in Bamboo frate sau cum ii zice la discoteca aia si mie imi da de ales intre ea si un amarat de majorat.Imi face faze de gelozie la telefon si chiar in realitate, dar nu stiu ce sa mai cred.Cand are nevoie de mine ma suna sa o plimb nu stiu pe unde, sau de masina mea. Mi-a zis ca tine la mine si atragea atentia daca ma uitam la o fata pe strada da eu nu cred ca ii pasa de mine.In ultimile zile ne-am certat de vreo cateva ori la telefon si imi tot reprosa ca daca nu vreau sa mai vorbesc cu ea sa ii zic ca ma lasa in pace. Zicea ca vorbesc cu ea la vrajeala, etc.Nu stiu ce sa mai cred. I-am zis ca o iubesc si tin la ea, dar cred ca ma tine pe post de taxi.Cand am dus-o acasa i-am cerut telefonul sa o sun pe o colega sa imi dea un caiet, iar ea repede sare cu gura.Cica e geloasa da nu stiu ce sa mai cred, sper ca ati inteles ceva din ce am scris.Astazi mi-a zis ca sa iesim undeva si sa o las cu masina ca asa ii trece supararea, da si daca o iubesc sa merg dupa ea la scoala.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Stiu tipul asta de fata, acest tip de fete nu sunt bune pentru o relatie, ea vrea sa profite de tine si te pacaleste, vrea sa te tina sub papuc, normal ca ea nu iti zice ce face si unde se duce, tu trebuie sa ii dai raportul si tot tu sa suferii dupa ea-asta gandeste ea.
Ce sa crezi? Uite ce sa crezi, ca e o curva sau o curva in devenire sau o pitipoanca care umbla dupa interese, nu trebuie sa ti la o fata care nu-i pasa de tine, ea zice ca tine la tine la vrajeala, poti sa zici ca tine doar ca la un prieten dar un prieten n-ar face gesturi si nu tear pune sa alegi intre ea si majoratul ala. Du-te la majoratul ala, cautati o fata de treaba si serioasa ca asta nu e pentru tine, de fapt fata asta nu e pentru nimeni care e normal. Iati gandul de la ea, uito, asa e mai bine pentru tine, iti zic prierenteste cu ganduri bune, n-are rost sa suferi dupa o maimuta ca asta. Ea isi bate joc de tine si profita de pe urma ta, ai masina si iti dai seama ca pentru ea e cv + daca ii mai dai si bani e cea mai fericita, tu ii dai bani si o duci cu masina iar ea se duce si se culaca cu altul, din banii tai isi ia prezervative si anticonceptionale. Eu zic ca e cea mai mare prostie sa contiinui asa fara sa iei nici o masura pentru a scapa de ea. Stii? zi ii fata sau la tel ca nu te mai intereseaza persoana ei si sa te lase in pace ca te-ai saturat de mofturile si gesturile ei; sau cum vrei sa ii zici tu, ai inteles ideea.
Cel mai bine faci cum am zis eu, nu te lasa pacalit de o asa parasuta.
Sper ca team ajuat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Si eu cred ca te cam „freaca" degeaba.nu ii pasa de tine.
daca iubesti pe cineva,nu ii impui anumite chestii,si nu ar trebui sa te puna sa alegi intre ea si prietenii tai.din toate fazele astea cu telefoanele, crizele, reiese ca pentru ea e doar o joaca.ar trebuie sa vb cu ea,sa ii spui ce te deranjeaza,si daca nu intelege si nu se schimba, sa puneti punct „relatiei" pe care o aveti, ca e doar o pierdere de timp si efort.
nu ai spus cati ani are ea.banuiesc ca tu ai 18 sau mai mult, dar ea?

| Roo a răspuns:

Te foloseste!

| robby212 a răspuns:

Draga nuam cum ai zis chiar tu te foloseste pe post de taxi, id meu este roby_roby719 sper sa te ajut, dar chiar tu ti-ai dat raspunsul la intrebare!

| nuam explică:

Am 18 ani si ea 17 si este fosta prietena a unui prieten de-al meu.Am fost la ea o data si vorbea cu el pe mess.Mai exact isi batea joc de el si i-am zis sa termine, dar degeaba.Prietenul meu nu stie de noi si nu i-am zis sa nu se supere.Si nu e singurul cu care vorbeste.Bani nu i-am dat si aproape de cate ori o duceam acasa ma intreba cati bani sa imi dea.Ma simteam de parca as fi taxi.Cand eram in casa la ea vorbea pe mess cu alti baieti sa ma faca gelos.

| deya21 a răspuns:

Isi bate joc de tine!big grin