| Comatose a întrebat:

vr si eu niste piese in romana ca eu scriu poezi si ma insipr din melodii ca de ex: Camuflaj feat Anda Dimitriu - In jurul lumii. plzzz dau funditaaa scuzati-mi categoria dar este cea mai accesata!

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai tu,trebuie mai intai sa inveti sa scrii.vr,poezi,plzzz.A fi poet,e mai greu decat a fi romancier,pentru ca poeziile sunt foarte "condensate", exprima idei " pure". Daca tu vrei sa te inspiri din texte de muzica usoara, nu vei reusi niciodata sa faci cu adevarat o poezie. Crezi ca asa a procedat Eminescu? Poeziile.vin din capul si sufletul tau.Te rog sa citesti si sa inveti mai mult.si dupa ce ajungi la o maturitate intelectuala, te apuci si de poezii. Daca continui in acest mod.vei fi mereu un poet ratat.

| DorelSudoru a răspuns:

Nimeni altu-trecand peste toate
nimeni altu-linistit
cedry2k.
cumicu
parazitii
gueswho
si restul de mel. a lu nimeni altu

| Arisz a răspuns:

Guess Who-manifest
Ombladon
Parazitii
Bug mafia
De aicia te inspiri in poezii straight face
daca nu cauta pe youtube mel de cartier
acolo te inspiri cu adev
fundita?big grin? X?