| Oanna07 a întrebat:

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu pentru ca nu il mai iubesc ci pur si simplu imi amintesc de niste greselute de-ale lui. Nu m-a inselat niciodata dar de multe ori vorbeste fara sa gandeasca. Stiu ca ma iubeste dar cred ca fara el imi va fi mai bine. Problema e ca nu ma simt deloc bine nici fara el nu stiu cum sa explic asta. Stiu doar ca il iubesc mereu dar imi apar mereu in gand acele chestiute gen ca se uita dupa vreuna sau ca se supara din orice si nici nu mai stiu ce sa cred. Vreun sfat?!

Răspuns Câştigător
| oNaDy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu el despre asta.si sa ii spui sa inceteze pentru ca daca tine la tine sigur nu o sa se mai repetewinking.

9 răspunsuri:
| raluca44 a răspuns:

Daca spui ca vrei sa te desparti de el si ca fara el iti va fi mai bine, fa-o! spune-i in fata ce te doare si ce ai de gand sa faci si gata.nu merita sa mai stai cu el daca tu nu iti mai doresti asta, plus ca ti-a gresit.e un lucru dureros ca iubitul tau sa se uite dupa altele mai ales cand esti si tu langa el.incheie relatia cu el si gaseste-ti alt iubit care nu face acelesi greseli pe care le-a facut el.ai toata viata inainte.nu sta sa te distrugi din cauza unuia care nu te merita.winking

| cosmina95 a răspuns:

Daca l-ai iubi asa cum spui i-ai ierta tot si ai ramane cu el.
ok. daca e asa cum zici tu incearca sa luati o pauza sa nu mai vorbiti sa nu va vedeti atunci vei realiza daca iti e mai bine fara el sau daca chiar il iubesti. bafta:*

| JustmeV a răspuns:

Sa nu te desparti de el pentru atat...
Vei regreta mai incolowinking.
Vorbiti si rezolvati.

| spek a răspuns:

happy idem on adi... Dc nu incerci odata sa-i spui c ete deranjeaza? ai zis ca nu-l intereseaza, daca nu-l intereseaza atunci gandesti si tu... deci vorbestei tu.

| Oanna07 explică (pentru spek):

I-am spus si face ca de obicei pe victimawinking

| NinaSimone a răspuns (pentru Oanna07):

Uita-te si tu dupa altii. Sa vedem daca ii convine.

| Oanna07 explică (pentru NinaSimone):

Am facut asta deja si ghici ce? nu ii convine... dar ma rog

| NinaSimone a răspuns (pentru Oanna07):

Pai daca lui nu ii convine de ce are impresia ca tie ti-ar conveni? Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face! baiatul asta te iubeste? sau te tine langa el ca pe un obiect aflat in posesia lui? Da-i un ultimatum! ori ia relatia voastra in serios, ori la revedere! happy

| lintu08x a răspuns:

Daca iubesti pe cineva, ce rost are sa il pierzi doar pentru ca se uita dupa altele? Suntem pacatosi, asta e natura noastra. Crede-ma, oamenii pe care II Poti iubi nu-s atat de usor de gasit. Nu da cu piciorul doar pentru ca ii place sa mai vada cate un fund, tuturor le place asta. Nu o sa fii niciodata in relatia perfecta in care printul tau te trateaza ca pe o printesa. Astea sunt toate filme. Daca va iubiti, nu are rost sa pierzi chestia asta.