| salut_9259 a întrebat:

Vreau sa o cer in casatorie pe prietena mea... ce idei aveti? laughing)

vreau cumva original tongue

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Felicitari si casa de piatra! Da,sa faci acest moment de neuitat! Am in minte cateva variante.Una ar fi sa o inviti la un restaurant si sa aranjezi cu orchestra sa cante marsul nuptial, moment in care chelnerul sa va desfaca o sampanie si tu sa ingenunchezi, spunandu-ti cererea.Dar poate te pierzi si te faci de ras.Ai putea sa o urci intr-un taxi si sa o duci la plimbare in turul orasului sa zicem,in timp ce taxiul merge,opreste-l,da-o jos,coboara si tu, fara explicatii, ingenuncheaza si cere-o.Sau invit-o la tine acasa,fa-te ca ti-e rau,foarte rau,las-o sa se agite, sa-ti aduca apa, sa te frece cu spirt si la un moment dat spune-i abia sufland... exista doar un singur mod sa-mi revin...te mariti cu mine? Nu glumesc in nici unul din cazuri.Succes si sa fiti fericiti!

| Aliutza a răspuns:

Foarte original ar fi sa scrii cu creta sau cu spray pe strada, in fata blocului "X, vrei sa fii sotia mea?", unde X e numele ei. Apoi ii lasi pe perna un biletel in care ii spui "uita`te repede pe geam". Astfel, cand se trezeste, o sa vada surpriza ta si o sa se bucure foarte tare.
Alta varianta (mai scumpa) e sa platesti o firma de reclame aeriene (adica reclamele alea trase de avioane), sa puna un avion sa se plimbe prin zona in care sunteti intr-un anumit moment cu un afis pe care sa scrie "X, vrei sa fii sotia mea?" sau "X, te rog, marita`te cu mine!?, unde X e numele ei. Succes si casa de piatra!

| leoaica_1036 a răspuns:

S-o duci la Paris smug

| Optimus7 a răspuns:

Prinde inelul de un bughet de flori

| yasmin1407 a răspuns:

Eu am vazut recent la tv, un tip a comandat un tort pe care normal scria" vrei sa fii sotia mea? " buun, si si'a dus viitoarea sotie sa cumpere un tort asa aveau pofta de ceva dulce laughing si ii arata in vitrina tot felul de prajituri etc. si ii zice dar ce zici de asta? si ii arata tortul comandat.big grin

| sdasfgasgaads a răspuns:

Poti sa o ceri in casatorie la un meci de fotbal sau nu-s la un meci de baschet sau si mai tare... pe mess sti tu la webcam ca cica se fac si casatorii online la webcam

| IIIx333III a răspuns:

Adu-i de ziua ei, sau o zi importanta in relatia voastra, un tort... simplu... ii zici ca nu are voie sa il vada. Pe tort sa scrie "vrei sa fii sotia mea". Ea normal ca o sa fie fericita si uimita. Casa de piatra!

| adryanutza a răspuns:

Pai ...in parcul orasului tau organizeazai o supriza tongue : ca de exemplu o inima mare pe care sa scrie,, Vrei sa fii sotia mea? " Si apoi o cina romantica in 2 tongue o ideebig grin acum vezi cum faci ca sa o impresionezi si sa te accepte tongue Multa bafta!tongue

| Blondutza_8123 a răspuns:

Hmm. pai cumva sa fii in fata blocului ei si sa-i dai un sms "Vrei sa fii sotia mea?" si ea normal ca o sa i se para ciudat si o sa te intrebe ce este cu acel mesaj si tu apoi ii zici ca esti la usa ei [sau unde vrei u] si tu o astepti cu un buchet maaare de florihee hee.

| Meddy_5853 a răspuns:

Pai ii dai o scrisoare cam asa:
"Draga Iubirea vietii melelove struck
Azi simt ca te iubesc atat de mult si ca suntem mai apropiati ca niciodata si vreau sa ne casatorim. Adica. tu o sa calci, faci curat si mancare si eu o sa aduc banii &-). Ce zici, ne casatorim?"
Sper sa-ti placa happy Dupa mine e cat se poate de original
laughing