| dianaprintesa a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum fac sa treaca timpul mai repede ptc parintii si fratele meu suntt in Italia si au spus ca pe 17 iunie ati=unci cand luam vacanta vine tata si ma ia si pe mine insa pana atunci mai sunt 37 de zile si stau cu bunicii si stiti ce fel sunt bunicii : puneti fes in cap, de ce nu iti scrii, inchide pc, etc. Deci vreau sa imi spuneti cum sa treaca timpul mai repedeeeeeeee, insa precizez ca mama a spus ca daca nu iau premiul 1 nu ma mai ia in Italia si pe 1 semestru am doar o medie de 9 si restul 10 si sunt singura din clasa care are cele mai putine medii de 9. Vreau sa stiu doua lucruri:daca voi lua premiul 1 [dupa parerea voastra] si cum sa treaca timpul pana sa plec in Italia. dau funditaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,si eu numar zilele, la 1 iulie vin in tara! Te inteleg foarte bine,si mie mi se pare ca timpul sta pe loc! Acum, sa vedem, spui ca ai cei mai putini de 9 din clasa si restul 10, posibil si in semestrul al doilea sa fi mers la fel de bine, ai toate sansele sa iei mult doritul premiu intai.
Ca sa treaca timpul mai repede, uite ce sa faci.Mergi la biblioteca si cere carti pentru varsta ta.Sigur iti place sa citesti, la calculator nu prea te lasa bunicii, citesti.Sa vezi ce repede,si daca nu repede, macar placut, va trece timpul.Citeste,deci,cartile sunt cei mai buni prieteni in singuratate! Crede-ma.Si,distractie placuta in Italia! Pa, pa!

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Descarcă de pe net Open Office și documentația lui, de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul și învață să lucrezi cu el. / Dacă înveți foarte bine, poți lua un premiu. Ca să iei premiul 1 este ceva mai greu, depinde și cum învață, ceilalți copii, din clasa ta.