| Laur01 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu perioada in care prietena nu poate ramane gravida daca-mi dau drumu`n ea big grin whistling

1 răspuns:
| alecsutza_4184 a răspuns:

Pai ar tb sa fol prezervativ, dar daca nu vreti, at ar tb sa
sa ai grija ca sa nu iti dai drumul in ea.
in fine pai cu 5 zile inainte si cu 5 zile dupa menstra sau daca nu si dsa fie mai sigura sa se informeze pe net despre metoda calendarului.
insa nici pe aceea metoda nu poti fi sigur.
insa nu cred ca daca o faceti ori cu 5 zile inainte, sau cu 5 zile dupa poate sa ramana insarcinata.
dar ca sa fiti si mai siguri puteti sa o faceti in perioada care am precizat-o mai sus si apoi sa ia pastila de a2a zi dp contactul sexual ca.si un test de sarcina pentru orice eventualitate.
succes si...noroc.