| D33ad3d3 a întrebat:

Vreau si eu cateva statusuri de genul "Inchid ochii si parca te vad zambind" (stiu ca asta e un vers dintr-o melodie, dar eu vreau statusuri sau versuri) fundita pentru cele mai frumoase :X

2 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant…
Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina(regele) noptii mele
Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna…
Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "
Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…
Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai…
Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…
Viata e un vis Visul e speranta. Speranta e totul. Iar totul e nimic
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu
Pentru fiecare femeie doritã din lume, trebuie sã fie unul deja plictisit de ea …

Caut ceea ce nu am gasit pana acum dar am sperat.

Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor…

| DulciKKa a răspuns:

O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt
Si lumea dispare cand imi apare chipul tau in asfintit
Ma inalt catre soare in bratele tale iubesc la infinit.

Cand sunt cu tine,totul pare mai bine
Acum stiu, vad totul astazi,
Suntem facuti unul pentru altul,
Ma doare cand esti departe.

Si ce daca ploua mereu si e ceata in jurul meu
Tu-mi apari ca un far
Si m-aduci la liman si la viata.

Nu uita:
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer.
Esti gandul meu bun.

Esti haina care ma imbraca.

Esti bandajul care-l pun pe rana.
Esti glasul ce-l aud cand totu-u jur a tacut.
Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra.

Vei ramane-n gandul meu
La bine si la greu
Iar tot ceea ce-am facut impreuna
Ne va lega mereu...

Trăieşte clipa unică
Ce n-ai s-o mai găseşti,
Treci peste orice replică
Şi adversarul păcăleşti.

Trăieşte clipele intens
Chiar când nu eşti înţeles,
Curajos, dar visător,
Găseşti pasul următor.

la scoala ti se da o lectie, apoi un test...in viata, ti se da un test care te invata o lectie

Sunt doar niste cuvinte Ce imi aduc aminte de ceea ce imi spuneai cand ne-am cunoscut. Sh inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt sh imi place sa le aud.

La usa bate
In miez de noapte,
Am simtit parfumul tau
Te alint acum cu mii de soapte!
Bine ai venit, ingerul meu.

aTunci cand iuBireea se duCee`
aTunci cand doar laCrimi ţi`aDuce`
oFerã`I doar drag0sTeaa taa`love struck
aTunci aRe mai mare nevoie de eaalove struck

Şi eşTi c0nşTienT cã nu`mi face bine`.
Da’ 0rg0Liu tãw’.
E mai pResus de "iubirelove struck

în fiEcarE n0apTe.`
aşş vrEa sã`L am apr0apee`.
sã`L sTrânG în braţEe.
şi sã`I sPun cE simt`,.love struck

Nu`mi doresc prea multe`n noaptea de Craciun Nici macar zapada nu`mi dorescVreau o singura dorinta sa imi pun
Sa am parte de cine iubesc...
Mosule tu, ma`auzi sau nu
Fa`mi dorinta sa mi se adevereasca
Mosule ar vrea inima mea
Pe cineva de sarbatori sa o ïubeasca! sad

plus cã nu te pot iubi daca’ nu te probez.smug
Hai ca’ am gLumit.creDe`mã cã te iubesc’love struck Şi mai mult de atat creDe`mã ca te doresc’happy

pe tine cnE te mai înţeLege`?
cauţi pretexte sã vb cu mnE`.
da tot nu vrei sã fie ceva intre noi?

stiu îţi place sã fi direct`
şi esti obişnuit sã ai success!
stii ţi se pare usor`
sã ai un pas în faţa tuturor!
ai nevoie de o0 fata cu fLer`.
care sã`ţi dEa un pic de character`!
Puţinã sare şi puţin piper`.
asta e tot ce vreau sã îţi ofer`!

Uneori mã prefac’
Alteori chiar te pLac`
Nu mai stiu ce sã fac.

de ce nu pLeci cand te aLung? de ce m`aştepţi cand nu aJung? de ce iEi foc’ cand te privesc? de ce cand vrEau te`nebunEsc?

ochii mEi te orbesc.
Şi cand nu te privEsc.
Te ascunzi, te gãSesc!

sper ca te-am ajutat... fundita?batting eyelashes