| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a întrebat:

Vreau va rog o poezie de dragoste despre numele Dalia.
Cat mai rimată și mai lunga, va rog, dar nu uitați esențialul este pentru o fata pe nume Dalia pe care o iubesc

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cascaval Dalia
creste pravalia
noaptea geme ziua curge
pe un pod de iarba deasa
ale lacrimi ei suspina
dalia fata de la pravalia

| DeathIncarnate a răspuns:

Fa-i tata singurel, nu astepta sa iti face cineva.

Nu aștept să îmi facă cineva, aștept să mă inspir că nu am inspiratie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti pampalau.
Chiar daca ai 13 ani.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

A fost odata ca-n povesti
A fost ca niciodata
Din rude mari imparatesti
O prea frumoasa fata

Dalia dragostea mea
Eu iti ofer in dar
Din sufletel inima mea
Sa o pui in altar

Esti unica printre femei
Gandu-mi sta doar la tine
Sa zburam ca niste zmei
Si sa fugim in lume

P.S. Prima strofa este din Luceafarul de Mihai Eminescu, celelalte 2 strofe le-am compus eu spontan, scuze ca nu e mai lunga poezia poate o mai completezi si tu pe parcurs.Foarte frumos din partea ta sa ii compui o poezie.

Aveam nevoie doar de inspirație

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume):

Te cred, de aceea te-am ajutat si eu cum am putut, cum am mai specificat este foarte frumos din partea ta, putini mai fac asta in zilele noastre. Sper sa aprecieze iubita ta!

Fratelor poezia nu tine de foame, femeile vor bani si mese la reustarant. a trecut vremea bunicii cand fetele le agatai cu poezii in parc, fuse si se duse

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume):

Scuza-ma nu am stiut, am crezut ca este deja iubita ta.

Nu e nimic.....nici nu cred că va fi iubita mea... oricum am terminat melodia, trebuie doar s-o înregistrez

Daca vrei sa vezi cum e da un Insta sau un Facebook să îți trimit ss

| MadonaRamona14 a răspuns:

Dalia dalia ce ti as da medalia