| SAKIRA_9871 a întrebat:

Vreau va spun ca acum termin clasa 8 si trebuie sa fac niste poze si habar nu am cum sa stau in poze. ca alta pozitie decat cea in armata nu stiu, va rog sa-mi dati niste idei ...cat mai multe daca se poate big grin Multumesc Dau funda si voturi:*:*happyhappy. ps:sunt fata. si cred ca pozele le facem langa in copac!

3 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Cele mai faine poze ies cand nu te astepti laughing... Cand dansezi cand canti sau cand mananci happy

| rebela2011 a răspuns:

Poi poti sta cu peace sau cu genunchi putin indoiti...sau sa te uiti pe net la pozitii fakute de actori... iata aici cativa pasi pentru a iesi bine in poze Nu toata lumea se simte confortabil atunci cand i se face o fotografie. Asa ca intrebarea este cum se face ca anumite persoane arata foarte bine in poze?

Adevarul este ca aceste persoane fac anumite lucruri pentru a arata bine in fotografii. Si tu poti face aceste lucruri pentru a arata si tu bine in poze.

Acesti pasi de fotogenie sunt dezvoltati de-a lungul a 10 ani de fotografie profesionala. Foloseste acesti 5 pasi pentru a te asigura ca vei arata cel mai bine in fotografii.

Pasul 1
Daca te uiti la barbati si femei cum stau puri si simplu natural, vei observa o mare diferenta in felul cum sta fiecare dintre ei. Femeile in mod natural isi schimba greutatea de pe un picior pe altul. Astfel unghiul corpului se schimba. Aceasta pozitie adauga imediat dimensiune fiecarei fotografii facand-o sa arate mai interesanta si mai naturala.

Barbatii, pe de alta parte, au tendinta sa priveasca fix catre camera cu greutatea corpului raspandita egal pe ambele picioarelor. Rezultatul este o fotografie neatragatoare.

Iata solutia. Daca stai in picoare, intoarce-te putin si lasa-ti greutatea pe un singur picior. Vei arata mai bine. Daca stai jos, intoarce-te catre o parte sau cealalta.

Pasul 2
Apropie-te putin de camera. Astfel se adauga dimensiune, interes si un look natural fotografiei. Gandeste-te ca ai un gat lung ca o girafa si lasa-ti barbia un pic in jos pentru a evita senzatia de barbie dubla.

Pasul 3
Invata cum sa-ti schimbi starea. In loc sa arati ca si cum ai fost prins asupra faptului, vei arata bine si natural si ca si cum te distrezi.

Modelele sunt invatate sa-si schimbe starea. Asa ca atunci cand sunt fotografiate, chiar daca sunt intr-o stare proasta, pot trece imediat la un una pozitiva. Invata sa strangi obrajii la capete. Nu rade pana nu incerci. Pentru a vedea cat e de eficace, incearca acest experiment. Roaga pe cineva sa stea pe un scaun si apoi roaga-l sa stranga obrajii. Nu s-a intalnit persoana care sa nu inceapa imediat sa zambeasca.

Pasul 4
Invata sa zambesti trei patrimi. Oamenilor nu le plac pozele cu ei razand cu gura pana la urechi. Rasul cu gura pana la urechi face ca gingiile sa se vada si ochii sa se micsoreze.

Pasul 5
Nu te uita niciodata direct in obiectiv. Intotdeauna uita-te putin peste obiectiv.

| Anca_9035 a răspuns:

Poi draga mea, banuiesc ca pozele vi le face un fotograf, deci el o sa va puna in pozitiile potrivitetongue
Pa, pawave