| Melissa_4345 a întrebat:

Va rog am mare nevoie de ajutorsad. nu stiu ce sa mai faccrying((((

Vreau sa ma spun ca imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa [sunt a 8`a]. vb cu el, rad, dar cateodata parca nici nu ma vede.nu stiu ce sa mai fac.la scoala fac tot ce pot numai ca sa ma bage in seama.sad
Cateodata mai ma Ia in brate si zambeste la mine, dar nu cred ca ma placesad. el are prietena[o fata mai mik, ca el de clasa a 7`a cu care el a mai stat odata]. ma intelegeam foarte bine cu ea pana sa aflu asta.
Acum 2 zile cand am aflat am plans intr`una nici nu ma gandeam ca s`ar putea impaca. faza e ca mi-a stricat tot. pentru ca vorbisem cu prietenul lui cel mai bun si aveam de gand sa facem revelionul impreuna, doar ca acum nu am chef sa ma duc acolo si sa ii vad cum se saruta in fata mea.pentru ca nu ma pot abtine sa nu plang.prietena mea cea mai buna imi spune ca ma place.asa dupa gesturile pe care le face. dar mie nu mi se pare, chiar deloc. nu stiu ce sa mai fac pot sa spun ca [il iubesc] chiar daca nu stau cu el si nici nu am statsadcrying(crying. Va rog vreau niste sfaturi, dar nu vreau sa vb cu el gen : sa il intreb daca ma place imi este foarte rusine de el. Vreau sa fie alta metoda pentru a afla daca ma placesad. Va roggcrying dati`mi niste ideisad

Scz pentru greseli si pentru ca am facut "o compunrere foarte mare".sad

Dau fundita+voturi inteligent si folositor.Va rog fara mistouricrying

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Draga mea, am sa fiu rautacioasa. Nu crezi ca ar fi mai bine sa te gandesti anul acesta la scoala, la viitorul tau, decat la un baiat care are prietena? D ce-ti complici singura viata? Rezolva -ti problema legata de scoala si apoi, la vara vei mai vedea. Mintea iti e la petrecerea revelionului, la baieti. Nu asa reusesti in viata.

| LiveYourLife a răspuns:

E cam greu in cazul in care el are prietena

Si eu zic sa nu faceti revelionul impreuna daca pe tine te deranjeaza ca el vine cu pr

Si cine stie poate si lui ii place putin asa de tine dupa gesturi...

| Maddu a răspuns:

Ma bucur ca am gasit o pov asemenatoare cu a mea. sti trec si eu prin asta dar am afl ca de fapt placea o colega de-a mea. dupa gesturi nu ma mai iau ca pot interpreta orice sunt destule si unele foarte clara dar m-am saturat. si eu sunt tot a 8 sh el ca mine in klasa.Eu zic sa vbh noi doua. daca vezi rasp. ia id meu:amelia_amelia2010

| Skins97 a răspuns:

Cauta pe google intr-o alta limba cum se spune Imi place de tine si spune-i sa nu traduca, iar acesta desigur va traduce. Poate te intreaba daca e adevarat si daca vreti as fiti impreuna. Dar faza cu daca vrea sa fii cu el se poate intampla edcat daca te place mai mult ca prietena lui sau daca se desparte de ea. Noroc

| Sara_9740 a răspuns:

Daca se poarta frumos cu tine nu inseamna ca te place sad sa stii ca unii baieti se poarta asa cu majoritatea fethelor [doar la misto] dar nu ai precizat ceva de cat timp va cunoasteti voi? Daca va cunoasteti de mult sh el are prietena fi sigura ca nu the place deoarece daca simtea ceva pentru tine iti zicea mai de mult sad oricum incearca sa vb cu el mai mult sau gaseste motive pentru a intra in vb cu el big grin poate poate o sa reusesti ceva big grin

| Tidiii a răspuns:

Paii e una numai acumm dat de ntrebare... nu'i bi.ne. poate ai rezolvat chestia da' totusiun sfat.sad nu te bga data viitoare ca'i naspaand se baga cineva in relatia ta stiu si eu ...am atito' cand s-a bagat ''una '' intre noi crying.

| DaNtE a răspuns:

O metoda ar fi sa iti gasesti si tu un prieten sau sa te prefaci.Trebuie sa fii atent la el daca se uita la voi cand va imbratisati etc. cum va priveste.
Normal calea cea mai simpla ar fi fost sa petreci mai mult timp cu el si la un moment dat sa-l intrebi despre sentimentele sale fata de tine. Dar ai spus ca iti e rusine asa ca trebuie sa il abordezi altfel.

Succes, sper sa te fi ajutatwinking

| diana252 a răspuns:

Nus stiu ce sa zic... daca se plac ar trebui sa ii lasi fiindca nu e bine sa intrerupi o reletie... spune-i in fata ca il iubesti

| Suppel a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa te duci la petrecerea de revelion si acolo sa vb cu el... ia-l deoparte si spune-i ca-l placi, poate si el te place si nu poate sa-ti spuna nek din cauza prietenei lui...merita sq incerci daca. nu merge lasa-l in pace, inseamna ca nu te merita; exista si alti baieti pe lumea asta daca vrei id-ul meu sa mai vb add anna_save_me