| Ella_1080 a întrebat:

Vreu sa ma despart de prietenul meu si nu stiu cum.Nu vreau sa il fac sa sufere de aceea mier frica sa ii si spunsad? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| leader a răspuns:

Depinde. daca te iubeste. atunci o sa sufere. daca nu. o sa se prefaca suferind. ai o problema dificila. trebuie sa-i spui ca vrei sa te desparti de el... nu-l lasa sa mai investeasca sentimente. ( daca investeste ). oricum la un moment dat o sa-i spui.

4 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Inseala-l cu altul si ai grija sa te vada. E cel mai simplu mod sa te desparti de cineva si da rezultate intotdeauna.

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
1.Fi sigura ca vrei sa faci asta gandeste-te bine inainte pentru ca vei regreta mai tarziu!
2.De suferit o sa sufere oricum(daca a tinut la tine)tu poti doar sa-i mai iei din suferinta daca ii spui frumos si iti alegi cuvintele cu masura.Si daca si el este de accord puteti ramane prieteni si asa va puteti rezolvati problemele si cine stie?thinking poate intr-o zi o puteti lua de la inceput.

~Take care!~

| uirebitpunctro a răspuns:

Spune-i ca ai decis definitiv sa iti faci operatie de schimbare de sex.
Propune-i si lui sa isi faca ( ca sa puteti ramane impreuna in continuare).
Daca te refuza si fuge, inseamna ca nu sufera.
Daca accepta, inseamna ca nu e normal la cap ( deci nu simte suferinta).
Daca iti cere un termen de gandire inseamna de asemenea ca nu sufera ( ci ca este un om rational si pragmatic, incapabil de suferinta).

Ar mai fi o solutie ca sa nu sufere. Imprumuta-l cu 2.000 de lei ca sa faca un curs de parapanta si da-l pe mana celui mai prost instructor de zbor.

Destramarea relatiei va fi o chestie de timp iar suferinta lui va fi extrem de scurta.

| oOana99 a răspuns:

Spune-i direct si asa nu-ti vei mai face griji! Si asta e...