| justme85 a întrebat:

Yellow nu sunt de mult timp pe aici.doar am citit am incercat uneori sa ajut cu un raspuns intr-o oarecare masura.nimic mai mut pana in momentul de fata. putin help va rog.am peste 20 de ani.este vb despre o fata.mai mica cu 4 ani ca mine.suntem prieteni de ceva vreme.la inceput dupa un timp cred ca s-a indragostit de mine.si mie imi placea de ea. dar intr-un fel i-am dat de inteles ca nu as vrea o relatie cu ea``stiu am ezitat``era mai mica avea doar 15 sau 16 ani atunci.am caracterizat gresit.desi stiam ca nu este frumos sa o fi comparat cu celelalte si chiar simteam ceva pentru ea, fete au mai fost dar mereu cand ma apropii de ea si doar ne uitam unul la celalat simt un feeling ciudat, si eu cred ca ea inca mai simte la fel, este genul de fata foarte masculina.nu stii ce se poate intampla in secunda a 2-ua. uneori nici nu vreau sa o vad alteori sunt inebunit cand o vad.stiu suna foarte aiurea.inca o problema ea va pleca din oras o la facultate anume.si daca ar fi sa fie ceva.nu stiu daca ar fi o relatie.eu cam nu sunt adeptul relatiilor la distanta.am mai fost cu cineva si a fost un dezastru.sa revin uneori imi lasa o impresie super ok.alte ori se uita numai dupa baieti cu masini scumpe.etc cunoaste-ti genu.desi cred ca stiu raspunsul la mica mea problema, si am mai citit multe situatii de genul, totusi voi ce spuneti? Mc anticipat

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Faptul ca ba te innebuneste, ba ti se pare masculina si profitoare da multe de inteles.In primul rand, nu o iubesti ca altfel ai fi facut de mult primul pas.In al doilea rand nu te baga pe una care intoarce capul dupa masini ca sigur dai faliment landa ea si vei fi lasat cu buza fripta pentru unul cu banu' mai gros! Cunoastem toti genul ei care pare ca stie ce vrea, dar cat de redus mintal sa fi ca sa pui accent doar pe situatia materiala; asa ca banuiesc ca nu e fata cuminte, nu invata cine-stie-ce si profita de ce are intre picioare(scuze de expresie).
Unde mai pui ca pleaca la facultate? Imagineaza-ti coarnele pe care le vei avea, sincer.Sti ce se intampla prin camine si facultatihee hee Pe acolo sigur gaseste genul ei de baiat de bani gata!
Nu vreau ca tirada mea sa te influenteze prea mult, insa imi doresc ca la varsta ta sa nu risti aiurea sufletul pentru una care tu crezi ca simte ceva pentru tine.Cat despre feelingul tau e posibil sa simti asta pentru ca te atrage fizic si ti se gadila orgoliul la gandul ca te iubeste, te simti cocos, pe romaneste... fara sa realizezi asta!
Deci, daca am judecat corect, numai tu vei sti!
Tu alegi! Eu doar am pus in balanta!

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Prietena ta nu e masculina, are personalitate, e puternica, stie ce vrea. Cred ca daca pleaca, ai toate sansele sa o pierzi. Dar daca am ghicit-o bine, sa stii, o femeie puternica, isi tine cuvantul si poate sa reziste si in fata ispitelor din alt oras.

| Malvina24 a răspuns:

Sfatul meu e s-o lasi balta! ceea ce simti tu pentru domnisoara ''x''' e doar o obsesie! Din cate observ ea nu este fata potrivita pentru tine din descrierea pe care o faci mai ales ca va pleca si tie nu-ti plac relatiile la distanta asta chiar e o problema! dragul meu, are gradina destule! nu trebuie sa-ti pese! uita-te in jur, desechide fereastra si doar priveste sunt o multime de fete dragute care nu au iubit sau dca au nu sunt fericite nu ai de ce sa-ti irosesti timpul gandindu-te la ea! Nu merita~gaseste-ti alta!

| arrriadna a răspuns:

Salut. Intzeleg ca esti fascinat de fata asta.
In locul tau i-as propune sa fim impreuna pana pleaca la facultate. Mai departe, crede-ma, nimeni nu poate spune ca o relatie merge sau nu de la distanta.
E foarte posibil ca in cazul in care nu ii propui nimic sa ramaneti fiecare doar cu fascinatia. Si nici despre asta nu iti poate spune nimeni daca "e mai bine asa" sau, din contra. Dar macar incerci, astfel incat sa nu iti tragi palme peste ochi mai tarziu...

| Nişka a răspuns:

Diferenta de ani dintre voi chiar nu conteaza, eu cred ca iai putea spune ce simti pentru ea. Chiar daca pleaca si veti avea o relatie de la distanta, departarea nu e o problema pentru iubire!

Răspuns utilizator avertizat