| Alezandru23 a întrebat:

Am intrat la un liceu destul de îndepărtat de locul în care locuiesc si aș dori să mă transfer.
Întrebarea mea este dacă mă pot transfera în timpul vacanței de crăciun?

2 răspunsuri:
| ÎngerRatacit a răspuns:

Te poti doar dupa ce termini anul scolar. In unele licee te poti transefera si la sfarsitul semestrului. Poti intreba directorul scolii. El iti va da mai multe detalii.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti transfera doar in vacanta dintre semestre, daca nu schimbi profilul si ai avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat la acel profil sau in vacanta de vara, daca schimbi profilul si ai media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Daca Schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferenta.