| Sendil_Ioana_1999 a întrebat:

Ce se întâmplă daca nu as lua diferenţele, desi au trecut mai mult de trei luni de şcoala?
Este posibil sa revin la vechiul liceu?
Mi as dori asta deoarece vechiul liceu era in alt judet destul de indepartat de locul in care locuiesc acum si din cauza unor probleme personale trebuie sa ma intorc?!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa te reintorci la vechiul liceu, conform Regulamentului-cadru, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"ART. 151.(1) În învăţământul profesional, liceal sau postliceal aprobarea transferurilor la care se schimbă filiera, domeniul de pregătire, specializarea/calificarea profesională este condiţionată de promovarea examenelor de diferenţă."
P.S. Ma mira ca nu ai sustinut pana acum examenele de diferenta, trebuiau sa aiba loc in primele saptamani dupa inceperea cursurilor.

| AC4S4 a răspuns:

Daca nu ai dat examenele de diferenta inseamna ca ti-au trecut ei o nota de trecere acolo sau inseamna ca le vei da. Poate ca la examen te vor trece doar asa si nu are rost sa inveti. Vorbeste cu directoarea, cu profesorii si spune-le sa te pice la examen daca nu stii nimic ca sa te intorci la liceul vechi.