| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Am o întrebare și as dori sa răspundeți foarte sincer. Cum as putea sa iau diploma de bacalaureat după 9 ani?

7 răspunsuri:
| lalaura94 a răspuns:

Inveti, asa o iei. Daca trebuie sa dai bacul la materii de uman, inveti pe de rost, e simplu, daca trebuie sa dai la materii de real, atunci e mai groasa, gen mate, fizica, chimie, trebuie sa faci meditatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sincer la ce i ti foloseste? După 9 ani? La nimic. Asa cum ai trăit 9 ani fara diplomă asa o sa traiesti si de aici inainte.

| JohnnyOase a răspuns:

Cam devreme. De obicei, bacul se da la 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana si repetii toata materia claselor 9-12 la romana, matematica si un alt obiect, specific profilului tau si te inscrii la examenul de BAC din vara asta.

| bmerry a răspuns:

Vai, câți lupi moraliști pe aici. Mama mea s-a reapucat de scoala acum, la 47 de ani, pentru ca își doreste diploma de bac. Care e problema? Este in clasa a 11-a și se pregătește pentru examen. Doreste sa avanseze in cariera și are nevoie de diploma. Exista școli care oferă asta și in orașul tău, trebuie doar sa te interesezi și sa te înscrii. Faci asta pentru tine, nu pentru altcineva. Dacă îți dorești, se poate. Vei relua scoala de unde ai abandonat-o si te pregătești conform programei, asa cum îți vor recomanda profesorii.

| Frank51 a răspuns:

Asa cum o iau si restul.

| Sn4k3 a răspuns:

Dai bacul.