| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna as pune o intrebare mai delicata dar as dori sa imi raspundeti sincer e o situatie mai delicata cum ati putea sa treceti peste un viol?, violul find produs chiar de cineva din neamul dumneavoastra, cum ati reactiona?

7 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Vai, vai... Da, fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija! E clar ca trebuie dat pe mana politiei si sa plateasca pentru fapta josnica pe care a facut-o. E inadmisibil asa ceva.sunt obsedati fara creer.cat despre saraca fata care a fost victima trebuie clar sa incerce sa treaca peste iar daca violatorul va plati poate o sa se simta mai bine un pic. Imi pare rau pentru fata care a patit asa ceva! Ma ingrozesc cazuri din astea.

| Mamamare a răspuns:

Eu i-as spune lu` mami mea sau lu' tati meu, mai ales daca ar fi persoana din familie.straight face, sa fim seriosi, orice ar face asta, chiar daca ai tine la aceea persoana.Parerea mea.

| buna si nebuna a răspuns:

Eu am patit o pe la 9 anisad vreo 2 ani de zile n am suportat sa mai ma atinga cineva nici macar tatal meu

oricum si acum mai imi aduc aminte de acele momente si ma ia cu frigurisad

cu timpul treci peste asta, dar nu o sa uiti niciodata chestia aasta iti marcheaza viata

Craciun Fericit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am trecut deja peste cateva; le-am convins. e o problema serioasa.trebuie dovedit si bagat la puscarie sau la casa de nebuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neaparat spune mamei, tatei, oricui crezi ca este capabil/a sa te ajute, te crede, te sustine si merge cu tine la Politie, la medicina legala. Trebuie inchis, pedepsit! Daca nu faci nimic, va reveni cu amenintari ca daca nu o mai faci cu el, o sa spuna tuturor ca il provoci, sau stiu eu ce mai poate gasi ca sa te santajeze. Te putem ajuta in vreun fel? Spune si incercam, cred ca oricine de pe acest site va sari in ajutor cum poate, te sustinem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunde-ne ceva! Nu trebuie sa taci si sa scape de pedeapsa. In viitor va mai face asta si altora. Sper ca nu este tata, frate, unchi... Te rog spune cuiva, striga dupa ajutor, du-te la Protectia copilului, la Politie, oriunde dar nu lasa nepedepsita fapta si nu trai singura cu durerea asta.

| raimbowfly a răspuns:

Parca totul s-ar darama in fata, totul ar fi distrus dar inauntru ar palpai ceva =dezamagire, frica, nesiguranta as fugi la parintii mei dar tot ar ramane cicatrici adanci si din pacate aceste persoane au nevoie de psiholog. ((: