| RapBim a întrebat:

As dori sa invat limba rusa. Ce imi recomandati ca sa invat usor si repede chiar daca este o limba foarte grea?

Răspuns Câştigător
| EvelinaOlivia a răspuns:

Bună, probabil ca orice altă limbă va dura mai mult să o înveți, dat fiind și alfabetul limbii ruse, dar poți învăța mai bine pentru început corespondența fiecãrei litere din limba română în alfabetul lor și cum se aud, apoi probabil uitându-te la filme, ascultând muzică în limba rusă, cu subtitrãri, o să reușești. Mult succes! happy

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Meditatii si munca multa din partea ta.

| gfffsdtrshd a răspuns:

Salut, mi-am dat seama ca traiesti in Romania, daca inca nu stii rusa. Ca si orice limba este destul de usor de invatat pe site sau cu un profesor particula. Eu, personal o stiu foarte bine, asa ca daca ceva intrebari adreseazate la mine...:*

| MarianAsh a răspuns:

Incearcă duolingo, este distractiv.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O votcă