| marianaustroi a întrebat:

Carei mai grea limba franceza sau rusa

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Limba rusa este mai greu de invatat fiindca nu face parte din grupul limbilor romanice careia ii apartine limba franceza si limba noastra romana.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din moment ce romana si franceza sunt surori normal ca e mai usoara franceza, limba rusa e mult mai grea ea nu-i o limba latina sau germanica

| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar rusa e mai grea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Rusa big grin

| Fatamuntilor a răspuns:

Rusa am facut in liceu si mi s-a parut mai grea decat franceza!

| LoveSleep a răspuns:

Româna e mult mai grea, se pare.

| R0R0 a răspuns:

Rusa e mai grea.
La franceză e greu, uneori sa pronunti anumite sunete.

| Florentina9210 a răspuns:

Limba Rusa. O urasc.

| gemeni6226 a răspuns:

Pentru mine limba rusa, nici nu am avut ambitia s-o invat dar franceza da.

| LePotato a răspuns:

Aparent, limba română.

| Адина a răspuns:

Clar rusă. :v

| FlorinGamingRo a răspuns:

Rusa

| Jessicathiemann a răspuns:

Rusa este mai grea, franceza are reguli mai simple si este mai usor de invatat iar accentul este mai amuzant si catching, insa si germana este la mare cautare si se invata destul de bine. Succes