| brokxy a întrebat:

Ati mers vreodată în SUA cu Go to USA e ceva program diferit de work and travel? Ei dau mâncare, bilet de avion şi cazare gratis asa ar zice pentru $899. Pare destul de ok la prima vedere. Păreri pls

4 răspunsuri:
| brokxy explică:

Go to SUA* pardon lol

| kb9 a răspuns (pentru brokxy):

Ai avut dreptate prima oara, e Go to USA(United States of America), nu cred ca un program american are prescurtarea din limba romana - SUA(Statele unite ale americii)

Legat de ce ai spus, cele 2 Americi sunt un loc minunat, nu multi au sansa sa mearga acolo, n-o rata.

| Sami96 a răspuns:

ATENTIE! La prima vedere pare miere si lapte si apoi locul de munca e printre oameni nespalati si cazarea e jeg. Iti zic din propria experienta chiar daca incerci in alte zone bugetul nu e mare deloc pentru economia si preturile lor.

| relian a răspuns:

Nu ai mai ajuns in America? Vrei parere? America nu este pentru oricine, daca te tii de munca, daca esti serios atunci o sa fie bine. Daca nu esti serios, iti pierzi timpui aiurea.Pe aici locurile de munca nu se dau pe ochi frumosi, se angajeaza pe incredere, pe seriozitate.cine nu-i serios frumos este dat deoparte.

Daca merita? Stiu si eu, daca nu ai altceva de facut de ce nu.A mai fost aici tot la fel o studenta, eram amica cu ea, una genul fata frumoasa ce se crede printesa.credea ca vine aici si cad tolti pe spate dupa ea laughing a plecat, a spus ca nu-i mai trebuie america, ea credea ca america e RO unde daca arati bine te tin aia gen afis, ori faci sex cu sefu si gata o fredonezi.

A spus ca ea asa frumoasa cum e, pai sa o comande alta laughing sa munceasca ea.ea credea ca america e altfel si uite asa a plecat, s-a cuplat cu unu de 50 de ani, insurat. E mai bun asa se pare, e mai usior decat sa muncesti.
In america cand vii prima data nu stie nimeni ce stii, ce poti, asa ca muncesti orice munca, in timp te vad aia cum esti si daca esti bun te promoveaza ei fara sa spui tu.Aici de esti bun nu cauta nimeni sa te dea afara, ba dimpotriva cauta sa te tina la ei.

Bine am vazut postarea e veche doara eram curios de ai fost pe aici.