| Sebastian_Burdulea_Lazar_2000 a întrebat:

Bună, eu sunt pe un profil economic chiar dacă nu mi-am dorit asta, voiam sa știu cum este primul an sau primul semestru al anului pentru ca vreau sa ma transfer pe științe sociale, în plus la ce anume trebuie sa dau diferențele?

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Multe hârțoage! O să faci module multe: contabilitate, finanțe, ceva legat de drept, marketing, comunicare, management, economie, etc. Practică prin supermarket, la finanțe, la statistică, posibil la bancă.
Nu faci chimie, biologie, religie, desen, muzică.
Posibil chimie și bio doar clasa 9 și 10.
Nu mai știu exact, am terminat de mulți ani la liceu cu profil economic. Și lucrez în alt domeniu. Nu mi-a plăcut.