Întrebare recomandată | Rockat a întrebat:

La noi la scoala diriginta ne ere cate un leu daca intram dupa dupa profesor la ora si daca nu platim ne scade media la purtare cu atatea puncte cati lei avem datorii, plus ca intr-o zi trebuia sa merg cu clasa la bowling si nu am avut bani sa ma duc, asa ca dupa ce am au plecat toti am mers acasa. Ulterior am aflat ca diriginta vrea sa ma puna absent nemotivat (sa nu mai pot aduce motivare) pentru ca nu am venit. Doar cei care stiu sigur, fara cei care doar cred. Este legal sa faca asa ceva? Daca ma prezint la inspectorat si le spun situatia o sa incerce sa o rezolve sau nu ii intereseaza?

36 răspunsuri:
| AndreeaDeea12345 a răspuns:

Ba sincera nu te credwinking

| hajimemashta a răspuns:

Bine! faptul ca trebuie sa ii dai cate un leu daca intrati dupa profesor este corect si drept dar nu e drept sa va scada media la purtare doar pentru atata si faza cu apsenta. nst poate trebuie sa ii spui ca nu poteai sa mergi poate ca na stiut si ti a pus absenta dar daca stii sigur ca a facut-o intentionat du-te imediat la director sau directoare daca mai face asa ca nu prea e normal

| vali2002 a răspuns (pentru hajimemashta):

Învatamantul e gratis, ca sa stii si tu!

| Andreea2403 a răspuns:

Reclam-o la director/directoare big grin sau spune-le parintior tai despre asta si sa mearga ei cu tine la director/directoare... FUNDA? :*

| LeGenARu a răspuns:

E ilegal, spune-le parintilor si ei se for ocupa de situatie.
Multa Bafta happy