| SacuiuRobert926 a întrebat:

doamna diriginta imi poate scade media la purtare doar faptului ca eu n-am facut o tema de dirigentie de saptamana altfel?
DAR PARTIAL?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Nu. Media la purtare se scade doar din pricina comportamentului elevului, absenţelor, așa poate doar să îţi puna o notă mică la acea materie nu să îţi scadă nota la purtare. Dacă totuși ţi-o scade e bine să vorbești cu directorul. Dar oricum fac ei consiliu diriginţii la sfârșitul anului chiar și online unde dezbat mediile la purtare ale elevilor, situaţiile de corigenţă. Adică diriginţii trebuie să prezinte situaţia elevilor directorului. Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu!
Se scade media la purtare din cauza absențelor nemotivate, comportament neadecvat, etc.