| EvelynSch a întrebat:

Astazi a fost premierea celor din clasa 12 si trebuia sa le dam cadouri, le-am impodobit clasa, etc. Au fost 5 absenti, iar diriginta a spus ca o sa-i puna absenti din purtare. Poftim? Gen, sa le scada nota la purtare pentru ca n-au fost. Ok, 3 dintre ei au motivare, e bun. Dar, sunt curioasa... chiar are dreptul sa faca asa ceva doar din asta?laughing)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faptul ca-i pune absenti la purtare nu inseamna ca le si scade media la purtare.
Si are voie sa-i puna absenti, azi n-a fost zi libera de la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ii va pune absenti nemotivati, daca nu au vreo motivate, ceva.