| bruneteQn a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu un sfat ce s-ar putea da la bac la romana acum in sesiunea de toamna la subiectul 3.

1 răspuns:
| Mihai720 a răspuns:

Pai sa o luam puțin logic, din ultimii ani. 2018 bac vara la uman a picat Blaga și Barbu iar la real Mihai Eminescu și Arghezi iar în toamna 2018 Arghezi și Nichita la uman și la real Bacovia și Blaga. În 2019 Arghezi și Barbu la uman și la real a picat Bacovia și Blaga. Acum în toamna e posibil sa dea genul epic. Sau din genul dramatic deoarece 3 sesiuni au fost numai poezii la rand și autorii s au repetat foarte mult. Eu presimt ca la uman da nuvela sau drama iar la real basm sau comedia... Sa vedem acum