| Roxanat2001 a întrebat:

Buna, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns? Sunt anul 1 de facultate, am o restanta. Daca nu reusesc sa o trec in reexaminarea din februarie, cand pot sa o mai dau? Sunt la litere in Iasi.

Răspuns Apreciat de Editori
| antimulte a răspuns:

Nu stiu exact la facultatea ta, eu am terminat acum cativa ani, insa regula generala era ca sa iti iei restantele pana ajungi la licenta. Deci periodic vei putea participa, doar ca dupa 2-3 incercari, depinde de cum decide rectoratul in anul respectiv sau cum mai schimba astia legile... platesti taxa pentru sustinerea restantei de fiecare data si te prezinti la examen cu chitanta platita. Poti intreba si la facultatea ta pentru un raspuns exact.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Întreabă un coleg/colegă! Puțin probabil să primești un răspuns pe TPU!