| lays a întrebat:

o prietena de-a mea are de facut un proiect, si m-a rugat sa-i dau o idee despre ce ar putea face.numai ca ma depaseste ce scrie acolo, plus ca imi fac si eu licenta, si nu ma pot concentra.asa ca: un pic ajutor din partea voastrabig grin? o idee despre ce ar putea scriebig grinmultumesc anticipat

"CD-ul e asa: 3 documente, unul in word, unul in excel, unul in powerpoint. In word avem de facut 2 fisiere: un ZIAR.doc, exact cum arata o prima pagina de ziar cu toate elementele si un tabel de maxim 5 randuri si 4 coloane. In tabel trebuie sa notam de exemplu, nr de angajati de la diferite ziare sau nr vanzarilor. Tabelul va trebui explicat la examen. Un tabel cu aceleasi date trebuie facut in cinci variante, si in tabele sa modificam niste date, cum ar fi: primul tabel care contine nr de ziare vandute - in urmatorul vom avea alt nr de ziare vandute, datorat schimbarilor de preturi sa zicem si asa mai departe. In excel avem de facut un tabel cu calcule + un tabel cu diagrame (5 diagrame diferite, cerc, bastonase etc.). La tabelul cu calcule, acestea vor fi facute prin formulele din exemplu"

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nota cine o ia? laughing
Din cauza asta ies tinerii de pe bancile facultatii habar neavand ce au studiat. Eu zic mai bine sa o sfatuiesti pe prietena ta sa isi faca lucrarea singura. Plus ca e o dieferenta intre a da ajutor si a face lucrarea.
Eu intotdeauna mi-am facut proiectele singura, nu le-am copiat de pe net si nici nu m-am rugat de cineva sa mi le faca. Ideea e ca ele chiar te pot ajuta pe viitor, chiar daca nu iti dai seama acum.
happy
spor la treaba si succes si tie cu licentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta sa vina mai intai pe TPU si sa se "bata" cu adminii si cu altii... pentru a se permite ajutorarea celor mai mici care nu stiu sa-si faca lectiile; abia dupa aia sa solicite ajutor fiindca, generic vorbind, proiectul ei se incadreaza tot la categoria TEME., iar asa ceva, cica nu e permis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaga poate cauza moartea - iata de ce http://www.nudaspaga.ro/......oartea.jpg