| bkb300 a întrebat:

probabil intrebarea mea vi se pare stupida sau usoara, atunci cand apesi tasta print screen presupun ca iti arata imginea din prezent da acea imagine unde aprare in ce folder?

8 răspunsuri:
| Anna27 a răspuns:

Tre sa intri in Paint si sa apesi Ctrl+V, iti apare imaginea si apoi inchizi[de la X] si alegi unde sa se salveze.

Funda?

| spinake a răspuns:

Trebuie sa te duci in PAINT si sa dai PASTE si o salvezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este suficient sa dai print screen si atat. Dupa ce dai print screen este nevoie sa intri intr-un program(paint e cel mai la indemana),paste(de la edit),sa decupezi imaginea dorita si sa o duci in coltul din stanga,sus,sa micsorezi imaginea(din coltul din dreapta,jos),pentru a ramane numai imaginea respectiva, dupa care salvezi modificarile facute, in orice loc din PC doresti tu.Numai bine.

| TeKs2911 a răspuns:

Pai nu iti apare nici unde trebuie sa intri de ex in Microsoft Ofice World si dai Ctrl+V(asta dupa ce ai dat Print Screen)Am fost de ajutor :s... fundita?

| ForeverWarrior a răspuns:

Intri in paint si dai paste si ai imaginea

| trduity a răspuns:

Buna! Intrebarea nu e deloc stupida. Nu ti-o salveaza in vreun folder. Trebuie sa te duci(asa fac eu cel putin) in paint, ii dai paste si apoi poti salva imaginea.
Noroc!

| CariocaAlba a răspuns:

Iti trebuie Photo Scape, si va fi mult mai usor.Este un program in limba romana si de acolo ai sa poti capta ecranul, iar poza iti apare instantaneu. Iata linkul de unde il poti descarca http://photoscape.en.softonic.com/[Funda;;)]

| bkb300 explică:

Ma acum eu ce sa fac ca toate intrebarile sunt castigatoare.