| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, profa a spus că nu mă lăsa să dau examenul de capacitate. Ce sa fac pentru că nu m-am pregătit pentru simulare;(( eu vreau sa dau capacitate ce sa fac

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Spune-i la profa ta ca E O VACA NENOROCITA
si daca iti mai spune ce poti si ce nu poti tu sa faci in viata TE DUCI LA POLITIE PENTRU MALPRACTICE SI HARTUIRE

profesorii nu vor ca elevii slabi sa dea examene pentru ca le scade media si procentele scolii asa ca scoala nu mai este considerata buna, DAR

NU AU NICI UN DREPT SAU AUTORITATE **OARECARE** SA TE OPREASCA IN A DA UN EXAMEN

doar te iau tare pentru ca esti tanar si usor de intimidat, iar si tu si parintii tai nu stiu cum merge treaba

si nu vorbesc eu ca stiu mai bine, am vazut de cateva ori "fenomenul" asta la stiri... PE MAI MULTE CANALE!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Inveti, o dai. Profa nu are nici un drept sa nu te lase sa il dai. Tu parinti nu ai?

| ibaal a răspuns:

Cum adica nu te lasa? Care e motivul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vb cu diriga, cu primarul, cu Dăncilă, cu Trump, fă ceva.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Profesoara ta îți spune acest lucru ca tu să înveți și să treci mai departe cu note mari la examenul de capacitate ca tu să alegi un liceu bun la care sa mergi.Aceasta nu are dreptul să nu te bage în examen, dar tu nu trebuie să neglijezi materia ei. Învață și vei intra în examen ca apoi să ajungi la ce liceu îți dorești tu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorii fac asemenea amenintari doar pentru a stimula elevii sa invete, macar de frica. Nu depinde de un profesor sau altul si nici macar de conducerea scolii daca poti sustine sau nu evaluarea nationala, depinde doar de tine, respectiv sa promovezi cl. a VIII (sa nu ramai repetent sau corigent) si nimeni nu te poate impiedica sa te inscrii la evaluare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai luat notă așa mică? Atunci, in mod sigur, s-a supărat pe tine și pe toti cei care ati dezamăgit-o.
Să știi că dacă nu înveti la limba română, poți rămâne corigent și nu vei putea intra in examen!

Despre ce "MALPRACTICE" vorbesc unii pe aici?