| vasy24 a întrebat:

Eu impreuna cu 2 colegi de scoala am facut un proiect pentru fizica un vapor facut de noi care functioneaza
pana aici totul bine si frumos, dar Doamna profesoara ne-a spus ca trebuie sa prezentam proiectul si in scris pe foi A4
Daca puteti sa ma ajutati sa-mi dati un model cum as putea scrie,orice imi va fi folositor, multumesc!

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Adica,pui titlu: vaporul cum se cheama.
Alcatuit din: ce e alcatuit, materiale, timp de lucru,
Functionare:explicati principiul de functionare
Proiectanti : voi 3.

| MMihai a răspuns:

Nu mai minții. Ați făcut o jucărie despre care credeți că seamănă, a vapor.
Un vapor adevărat, polimaran, (catamaranele au 2 carene și trimaranele au 3 carene==Carenă este un este un termen naval care desemnează partea imersă a unei nave încărcate, mai precis partea din cocă care se află sub linia de plutire. Navele clasice au o singură carenă și o stabilitate redusă la furtunile de pe ocean ), care umblă prin Ocean, este ceva groaznic de scump, și se face numai în șantiere navale mari.