| 141998 a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a8a si as vrea sa dau la liceu la profilul Turism-Alimentatie dar nu stiu ce materii se fac imi puteti spune va rog.Si ce sa aleg dintre Turism si Alimentatie imi puteti da un sfat?
Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| SiMpLa a răspuns:

Turismsi alimentatie e doar un profil nu sunt 2.Acest profil te invata sa adopti meseria de:Receptionist (hotel) camerista, ospatar, bucatar si tot ce este legata de hotel.In primii ani adica 2 vei invata despre alimentatie:bucatarie, restaurant si te invata meseria de ospatar si bucatar. Apoi ultimi ani vei invata despre serviciul hotelier, vei invata componentele hotelului:finantare, marketing, promovare, despre clienti.Este un profil usor.

4 răspunsuri:
| maryoparfum a răspuns:

Parearea mea e ca ar trebui sa alegi turismul deoarece ai si o viata mai frumoasa prin turism si cred ca ti sar potrivimai bine turismul de materii nu stiu sa-ti zic exact dar oricum alege ce varianta crezi u ca e cea mai buna pentru tine si sa-ti placa deci succes la liceu

| 141998 explică (pentru SiMpLa):

Multumesc de ajutor

| 141998 explică (pentru maryoparfum):

Multumesc pentru sfat

| SiMpLa a răspuns (pentru 141998):

Cu multa placere.