| Noturbusiness a întrebat:

Buna! Știți ce doctorate s-ar putea urma in domeniul psihologie și științele educației?(in București)

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt foarte multe. Dar tu nici nu ai terminat liceul si te gandesti la doctorat? E cale lunga, facultatea e grea, masterul la fel, la doctorat se intra greu.
Daca te intereseaza asa mult doctoratul, poti sa te orientezi pe ceva cu stiinte exacte (desigur, dupa ce faci facultate si master pe stiinte exacte gen inginerie) si sa lucrezi apou in cercetare. Dupa ce am vazut eu (cu ochii mei), se fac o gramada de bani din asta, practic scrii niste articole si se cheama ca ai facut cercetare, dupa ce iti iei milionul de euro din fonduri europene laughing

| sierra1 a răspuns:

Dacă te-ai concentra pe bac, ai pune intrebări legate de el sau deja știi tot?

| Noturbusiness explică (pentru sierra1):

1-Nu am pus întrebarea pentru mine, ci pentru un prieten care era curios de domeniul acesta.
2-Am cerut informații exacte, nu comentarii care se abat de la întrebare.

| alinabucataru98 a răspuns:

Salut! pe optiuni.ro poti alege București, programe de doctorat și domeniul si iti da o listă întreagă

| sierra1 a răspuns (pentru Noturbusiness):

" Noturbusiness: am pus întrebarea... pentru un prieten"

frecții inutile - dacă ăla (prieten) visează la doctorate NU te intreabă pe tine ca tu să intrebi la plezneală deci evident nu-ți folosește la nimic