| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
In clasa a 10a te poti transfera la alt liceu pe semestru 2?
Daca da, cand trebuie depusa cererea? In ultima saptamana din sem 1 sau in ianuarie?

1 răspuns:
| Miruna1239 a răspuns:

Te poti transfera doar daca profilul nu este vocational, adica sa aiba porbe eliminatorii care se dau in primavara de obicei (ex: militar, pedagogic, arte). Mergi la secretariatul din scoala ta iar secretara iti va spune toate cele necesare pentru transfer.