| conrob a întrebat:

Te poti transfera in clasa a 11-a pe al doilea semestru la alt profil dar acelasi liceu iar apoi in clasa a 12-a la alt liceu dar profilul care l-ai avut atunci in clasa a 11-a pe al doilea semestru?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform reglementarilor legale te poti transfera, bineinteles daca indeplinesti conditiile de medie (cel putin egala cu a ultimului promovat in cl. a X-a si apoi a XI-a), sa nu se depaseasca numarul de elevi din clasa unde vrei sa te transferi (30 de elevi) si sa reusesti la examenele de diferenta si daca se aproba transferurile de catre CA.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Legea si regulamentul nu interzice aceasta, problema este daca indeplinesti conditiile de transfer si daca se aproba sau nu transferul de catre CA.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, se poate. Teoretic este legal și ar trebui să meargă.

| BogdanDediu a răspuns:

Se poate dar de ce ai vrea sa faci asta!laughing