| neamtzu92 a întrebat:

Buna TPU...
M-am hotarat sa ma pregatesc pentru BAC de saptamana viitoare si as avea nevoie de putine materiale la romana si as avea nevoie de o lista de opere care trebuie studiate si ea sa arate cam asa :
Roman realist - Ion s. m. d

Astept cat mai multe ajutoare pe toate le voi nota
Ms anticipat...

Răspuns Câştigător
| MaiiaAna a răspuns:

Nu stiu sigur dar cam tot ce s-a studiat in liceu de:
Mihai Eminescu
ion creanga
i-l. caragiale
ioan slavici
titu maiorescu
mihail sadoveanu
liviu rebreanu
marin preda (morometii 100%)
camil petrescu
ion babu
e lovinescu
george bacovia

Stiu ca se studiaza cam ce putin o opera de la fiecare autor...
nu stiu cat de mult te-am ajutat dar >> bafta la Bac happy

2 răspunsuri:
| neamtzu92 explică:

Suntetzi cel mai de **** forum ...care exista plin de copii analfabetzi si de labari care stau toata ziua in casa si isi imagineaza cum arata o femeie. in ultimul timp am pus 2 intrebari si la nici una nu mi sa raspuns pertinent.
Nu vreau sa cataloghezi pe tot cei care sunt aicea stiu ca sunt si oameni care au cateva carti citite dar majoritatea sunt analfabeti aicea.
pe forumul vostru se raspunde doar la rubrica Dragoste si sex, si ce tampeni am vazut scrise pe acolo imi venea sa ma crucesc nu alta.